У Херсоні протитуберкульозний диспансер готує документи на отримання ліцензії від Нацслужби здоров'я

У Херсоні протитуберкульозний диспансер готує документи на отримання ліцензії від Нацслужби здоров'я

У Херсоні протитуберкульозний диспансер готує документи на отримання ліцензії від Нацслужби здоров'я Суспільне Херсон

Херсонський міський протитуберкульозний диспансер готує документи на отримання ліцензії від Національної служби здоров’я України. Це потрібно для того, щоб медичний заклад отримав фінансування з державного бюджету.

Про це кореспондентам Суспільного розказав головний лікар Херсонського міського протитуберкульозного диспансеру Віктор Фомін.

"Це документ дуже серйозний. Тому що там від кадрів, до матеріальної бази, питання і методи надання допомоги хворим. І головне, щоб ми відповідали елементарним критеріям. Минулого тижня нас перевірила держпродспоживслужба і нам дали акт, що ми можемо претендувати на ліцензію по критеріях: медперсонал і матеріально-технічна база", - говорить Віктор Фомін.

У Дежпродспоживслужбі підтвердили, що їх фахівці перевіряли міський протитуберкульозний диспансер.

"Цей заклад змінив назву і свій статус, у зв’язку з чим виникла потреба щодо проведення ліцензування. Керівник цього закладу звернувся до Держпродспоживслужби з тим, щоб отримати акт обстеження. В пакеті на отримання ліцензії на медичну практику, крім іншого, вимагається акт санепідобстеження. Таке санепідобстеження було проведено фахівцями головного управління держпродспоживслужби у Херсонській області наприкінці травня, а саме 26 травня. Встановили, що в цьому закладі в наявності умови дотримання діючих санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм", - розказав начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Херсонській області Тарас Година-Арюпін.

На сесії Херсонської міської ради 22 травня мали розглянути питання про ліквідацію міського протитуберкульозного диспансеру, після чого мало відбутися його злиття з обласним протитуберкульозним медзакладом. Депутати зняли цей пункт з розгляду за пропозицією Михайла Линецького.

"Якщо Херсонщина посідає перші місця у подоланні епідемії з COVID-19, то з точністю до навпаки, епідемія туберкульозу з Херсонщини нікуди не поділася. Тому ліквідація амбулаторно-поліклінічної служби на території Херсона є абсолютно неприпустимою. Де взяти ресурс, щоб забезпечити лікарів міської протитуберкульозної лікарні? Треба скоротити витрати комунальних підприємств, які дотепер, попри розпорядження міського голови, не опублікували свої звіти про роботу в 2019 році", - говорить Михайло Линецький.

Проти такого рішення депутатів висловився Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко:

"В червні місяці закінчується ліцензія цього підприємства і воно практично не може надавати жодної послуги. Це просто будуть сидіти люди і отримувати заробітну плату. Більш того, всі хто мав бажання працювати, вони влаштувалися в обласній протитуберкульозній лікарні, а тут залишилися пенсіонери, яким мабуть просто комфортно сидіти. НСЗУ зробила висновок, що цей заклад не може називатися медичним і не може надавати ніякі медичні послуги".

У Херсонському міському протитуберкульозному диспансері зараз проводять діагностику, амбулаторне лікування та профілактичні заходи для дітей і дорослих, розповів головний лікар Віктор Фомін. Зараз тут працюють 62 людини, є обладнання, завдяки якому можна швидко діагностувати туберкульоз. На зарплати щомісяця потрібно 460 тисяч гривень грн.:

"Томографічна приставка обстежує легені шарами, для встановлення ступеня враження, флюорограф плівковий, його діагностика дешевше ніж на оглядовому знімку, для чого теж у нас є обладнання. Контактних людей ми тут обстежуємо"

"Це наш апарат, на якому ми робимо експрес-аналіз мокротиння на туберкульоз. На це потрібно 2 години. Таких апаратів в області тільки 3 – у нас, в Каховці і обласному протитуберкульозному диспансері. На день робимо приблизно 10-12 аналізів", - говорить лаборантка пункту прийому і мікроскопії мокротиння Галина Ніконова.

На думку лікарки дитячої фтизіатрії Херсонського міського протитуберкульозного диспансеру Алли Шостак, об’єднання з обласним фтизіопульмонологічним медичним центром є недоцільним:

"Тепер люди мають їхати з дітьми з Зеленівки, Місу, Антонівки з пересадками в обласний протитуберкульозний диспансер. У нас є доросле відділення і якщо мені потрібно дізнатися діагноз у вогнищі інфекції, там де хтось захворів туберкульозом, я піднімаюся нагору і дивлюся діагноз дорослої людини. Тоді я знаю, як мені вести цю дитину".

Наталія Тимофєєва, Владислав Купрєєв.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди