На Херсонщині, на території Національного природного парку "Кам’янська Січ", протягом дев'яти місяців тривали активні бойові дії. Це суттєво вплинуло на стан степів, які охороняються державою, повідомляється на офіційній сторінці установи у Facebook.
За інформацією, на території Нацпарку представлені майже всі види українських степів: домінуючі справжні злакові степи, а також пустельні та лучні на схилах двох балок. Через бойові дії екосистемам завдано великої шкоди.

"Загарбники залишили по собі вириті окопи, спалені і зрубані дерева, сліди пожеж, збудовані бліндажі, величезні вирви від вибухів та сліди пересування й стоянки важкої техніки. Це все впливає на екосистеми, вони знищуються. Самі біотопи втрачають природність, і навіть якщо біотопи заростуть за 30-50 років, вони будуть уже вторинними. Саме на цих ділянках відновлення екосистем неможливе без активного втручання природоохоронців. І цей процес активного відновлення є дороговартісним", - йдеться у дописі.

За даними Української правоохоронної групи (UNCG), смуга персофітних степів на лівому березі Каховського водосховища, ймовірно, буде зруйнована. Російські війська постійно обстрілюють цю ділянку з лівобережжя.
Що відомо
- У середині січня у Національному парку "Кам'янська Січ" дев'ять науковців з України та Великобританії оглянули п'ять відсотків від його території. Екологи та природоохоронці побачили там сотні нерозірваних снарядів, десятки мін.
Читайте також
"Я ніколи їм не пробачу". Як співробітник херсонського музею став стрільцем Нацгвардії
"Мене надихає незламний характер херсонців": художник малює місто під обстрілами
351 день війни: хроніка подій в Херсонській області
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber