Британська розвідка проаналізувала, коли погода не спрятиме наступу

Британська розвідка проаналізувала, коли погода не спрятиме наступу

Війна в Україні, фото Генштабу ЗСУ
Фото: Генеральний штаб Збройних сил України

На війні в Україні командири з обох сторін, скоріш за все, намагатимуться уникати планування великих наступальних операцій на середину або кінець березня. Оскільки у цей час будуть найгірші умови для пересування по пересіченій місцевості через весняний бруд. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

“Погода продовжує відігравати значну роль у ході війни Росії в Україні. Оскільки земля замерзла, за останні тижні, ймовірно, мало що змінилося в умовах пересування на сході України”, — йдеться у повідомленні британської розвідки.

8 лютого 2023 року температура на поверхні ґрунту становила близько 0 градусів за Цельсієм, відзначили британські розвідники. За прогнозами, протягом наступного тижня підвищення температури ґрунту та танення снігу, ймовірно, погіршать умови для пересування військ на Донбасі.

Однак, попри те, що найгірші умови для пересування, ймовірно, будуть всередині або наприкінці березня, політичні або оперативні можливості можуть переважати над цими побоюваннями, як це продемонструвала Росія, розпочавши своє вторгнення наприкінці лютого 2022 року.

Що відомо про можливість повторного наступу РФ на Україну

13 грудня 2022-го міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу заявив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому 2023 року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також зазначив, що у нього немає сумнівів, що "військові РФ знову підуть на Київ". За його словами, стратегічне завдання України — підготуватися до загострення війни, яке може статися наприкінці січня, або навесні.

Міністр оборони України Олексій Резніков також заявив про те, що Росія може готувати новий широкомасштабний наступ, який, ймовірно, відбудеться у лютому 2023 року.

24 грудня Американський інститут вивчення війни (ISW) заявив, що Москва готує умови для повторного вторгнення на північ України і, можливо, нового наступу на Київ. За оцінками ISW, відновлення широкомасштабного російського вторгнення з Білорусі цієї зими малоймовірне, але це можливість, яку слід сприймати серйозно.

4 січня 2023 року керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв'ю ABC News розповів, що Україна планує на весну великий наступ, а найзапекліші бої очікуються у березні.

8 січня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький в інтерв'ю The Guardian заявив, що Росія планує мобілізувати до війська від 300 до 500 тисяч людей для проведення наступальних операцій на сході та півдні України навесні та влітку 2023 року.

9 січня представник ГУР Міноборони України Андрій Черняк у коментарі Суспільному заявив, що Росія планує чергову хвилю мобілізації і наступ з метою захоплення нових українських територій. 12 січня Начальник Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов повідомив, що російські збройні формування посилюють тиск на Сили оборони України на Донеччині. На його думку, водночас Росія може розпочати наступ на лівобережній частині Запоріжжя.

27 січня в інтерв’ю Радіо Свобода секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов висловив припущення, що Російська Федерація може розпочати новий масштабний наступ на Донеччині та Луганщині до 24 лютого цього року.

Читайте також

В ISW проаналізували, де саме РФ поспішає розпочати широкомасштабний наступ

Російські війська розпочали велику наступальну операцію на Луганщині — ISW

Вибір редакції

На початок