Черкащанам пояснили особливості щеплення дітей до 11 років проти COVID-19

Черкащанам пояснили особливості щеплення дітей до 11 років проти COVID-19

На Черкащині триває щеплення проти COVID-19 дітей 5-11 років, розповів Суспільному головний санітарний лікар області Володимир Папач.

Для цього використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для тих, кому за 12 років.

Єдиним постійним протипоказанням до щеплення від коронавірусу конкретною вакциною є важка алергічна реакція на компоненти вакцини чи на першу її дозу, зазначив Володимир Папач.

"Якщо температура тіла вище 38 градусів – відкладіть щеплення. А от незначні інфекції, наприклад, застуда або невисока температура, не є протипоказанням до вакцинації", – пояснив він.

Читайте також: Вакцинація дітей проти коронавірусу: черкаський фахівець дав роз'яснення

Аби зробити щеплення, із собою потрібно мати свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного із батьків або опікуна. Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів – форма №063-2/о. Її нададуть в місці проведення вакцинації.

Адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти за посиланням або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку. Під час запису обов’язково уточнюйте наявність спеціальної вакцини Comirnaty для дітей 5-11 років.

Що відомо

Черкащина отримала 500 доз педіатричної вакцини для захисту дітей від коронавірусної хвороби. Вакцина розподілена до центрів первинної медичної допомоги області.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок