У полтавському виші не можуть надати житло переселенці: у чому проблема

У полтавському виші не можуть надати житло переселенці: у чому проблема

У полтавському виші не можуть надати житло переселенці: у чому проблема
Суспільне Полтава

В одному з вишів Полтави не можуть надати притулок переселенці, бо у спортивному залі немає місць та належних умов для її розміщення. Про це Суспільному повідомила прессекретарка медичного університету Світлана Польщикова. За словами сина переселенки Віталія Прохоренка, він хоче поселити матір саме у цій установі, де мешкає сам, бо їй потрібен догляд після інсульту.

Переселець Віталій Прохоренко тимчасово проживає з родиною в спортивному залі Полтавського медичного університету. Сюди переїхав із Нікополя, що на Дніпропетровщині, через обстріли. Планує, каже, поселити у заклад і свою матір.

"Я перевіз її із Харківської області, із Куп’янська. Там бойові дії неподалік. У неї стався інсульт. Вона жила під окупацією. Коли я після інсульту перевіз її із Харківської області, її помістили у першу лікарню. Вона не ходить. Вона вже встає, тільки тримати її треба, але одужує", - розповідає переселенець із Дніпропетровщини Віталій Прохоренко.

У полтавському виші не можуть надати житло переселенці: у чому проблема
Житло для переселенців в медичному університеті. Суспільне Полтава

Тамару Криворучко мають виписати із медзакладу. Але надати житло на території університету для жінки нині не можуть, каже прессекретарка закладу.

"Віталій Прохоренко раніше був поселений. Університет не може надавати житло, бо заповнені всі гуртожитки. А по-друге, проблема ускладнена тим, що мати Віталія – це фізична особа, яка має обмежені фізичні можливості, за нею потрібен догляд, і окреме житло", - пояснює прессекретарка Полтавського державного медичного університету Світлана Польщикова.

За словами Світлани Польщикової, для проживання у спортзалі зареєстрували 20 переселенців.

Спортзал медичного університету в Полтаві
У полтавському виші не можуть надати житло переселенці: у чому проблема. Суспільне Полтава

"Нас тут фактично живе дев’ять людей, в нас тут місця багато. Віталій до нас підійшов, запитав, чи ми проти, чи ні. Ми не проти. Дев’ять людей дали розписки, підписалися, ми не проти, щоб мама його жила разом із нами", - каже переселенка із Запорізької області Валентина Твердохліб.

Крім того, каже Віталій Прохоренко, він написав звернення в обласну військову адміністрацію.

У полтавському виші не можуть надати житло переселенці: у чому проблема
Побутові умови. Життя переселенців у Полтаві. Суспільне Полтава

"У нас це питання знаходиться на контролі. Йому було запропоновано у геріатричний будинок, що знаходиться у нас у Горбанівці, де створені всі умови для даної категорії людей, де і харчування належне, і догляд належний, але Віталій Валерійович категорично відмовився", - говорить начальник відділу роботи зі зверненнями громадян Полтавської ОВА Валерій Балагура.

Переселятися із матір’ю в інше місце не хоче, каже Віталій.

"Тут перший поверх і є з’їзд для візка. Пропонували її в інтернат, і в будинок пристарілих, за 100 кілометрів в село якесь пропонували, ось такі пропозиції", - каже переселенець із Дніпропетровщини Віталій Прохоренко.

У полтавському виші не можуть надати житло переселенці: у чому проблема
Куточок для життя переселенця. Полтава. Суспільне Полтава

У таких випадках переселенцям варто домовлятися з адміністрацією закладів або ж шукати інше житло, каже юрист Дмитро Піддубний.

"Не всі заклади тимчасового перебування обладнані для реабілітації. В нас є нормативний акт про права й обов’язки внутрішньо переміщених осіб, який ухвалено ще 2014-го року. Там передбачено право на єдність родини внутрішньо переміщених осіб, тобто він передбачає, що внутрішньо переміщені особи повинні розміщуватися разом у закладах тимчасового перебування, і їм мають сприяти заклади", - каже юрист Дмитро Піддубний.

Вибір редакції

На початок