Біатлоністка Катерина Бех, що змагається в Росії, знову виступатиме за Україну? У федерації спростовують цю інформацію

Біатлоністка Катерина Бех, що змагається в Росії, знову виступатиме за Україну? У федерації спростовують цю інформацію

Біатлоністка Катерина Бех, що змагається в Росії, знову виступатиме за Україну? У федерації спростовують цю інформацію
Дмитро Євенко

Що відбулося.

Збірна України з біатлону розпочала виступ на чемпіонаті світу, головному старті сезону. У першій гонці турніру - змішаній естафеті - Україна фінішувала на 10-му місці, а усього у рамках світової першості відбудеться ще одинадцять гонок.

У перший день чемпіонату світу коментатор біатлону на Суспільному Андрій Столярчук в ефірі заявив, що, за його інформацією, ймовірне повернення до складу команди Катерини Бех. Це 24-річна біатлоністка, що з 2018 року виступала за збірну України (народилася у Росії та змагалася спершу за цю країну).

Після початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року Катерина Бех виїхала за межі України на територію Росії. У квітні Суспільне Спорт зв'язувалося з тодішнім президентом федерації Володимиром Бринзаком щодо інформації про місцеперебування натуралізованих росіянок: він сказав, що на початок вторгення вони уже перебували у Росії. На це відреагували українські біатлоністи, які заявили про брехню у словах Бринзака.

Зрештою, незадовго після публікації Суспільне Спорт трьох натуралізованих росіянок - Ольгу Абрамову, Катерину Бех та Оксану Москаленко - виключили зі складу збірної України.

Суспільне Спорт зв'язалося з федерацією з проханням прокоментувати слова коментатора.

Ось позиції та заяви, які були озвучені:

  • Що сказав Андрій Столярчук

"Катерина Бех, ексзбірниця України, цілком можливо, що найближчим часом повернеться до нашої команди. Спортсменка, яка після початку війни поїхала в Росію, отримала [там] статус біженки. Наскільки мені відомо, найближчим часом очікується її повернення до збірної України"

  • Що сказали у федерації: ексклюзивний коментар президента ФБУ Івана Крулька

"Для мене ця інформація була сюрпризом. Таку інформацію до того, як є будь-які розмови офіційні чи дискусії у Федерації біатлону, подавати некоректно. До Федерації, як і до Міністерства молоді і спорту, наскільки я знаю, не зверталася жодна спортсменка з бажанням виступати за Україну. Що стосується моєї позиції з приводу легіонерів, то ми мусимо покладатися на власні сили і розвивати український біатлон з українськими спортсменами.

Якщо є громадяни України, у яких є паспорт громадянина України, і вони звернуться з бажанням виступати, брати участь у відборах і змаганнях, то ми кожне таке звернення будемо окремо розглядати. Поки жодного звернення від Катерини Бех чи когось іншого, яке б надійшло до ФБУ на цю тему, не було.

Тому я хочу спростувати інформацію, що федерація якимось чином задіяна, щоб хтось міг виступати. І якщо надійде таке звернення, я поінформую українську громадськість про це, ми це обговоримо на президії. І мене цікавить, в тому числі, публічна позиція Катерини Бех стосовно агресії РФ проти України. Для початку будь-яких розмов я б хотів це почути. Можливо, вона і висловлює таке бажання, неформально. Але якщо таке є, має бути чітка позиція щодо того, що відбувається у країні і як РФ здійснює злочини проти нашої держави".

Також Суспільне Спорт в Обергофі запитало у тренера жіночої команди Олександра Кравченка щодо цієї ситуації. Він заявив, що жодної інформації про повернення Катерини Бех до складу команди немає.

Суспільне Спорт також звернулося за коментарем до самої Катерини Бех, але відповіді на момент публікації ще не отримали.

Що відомо про Катерину Бех з початку повномасштабного вторгнення з публічних дописів

  • Лютий 2022 року. Катерина Бех виїхала в Росію після початку повномасштабного вторгнення.
  • Квітень 2022 року. На той момент Катерина Бех перебувала в Москві. Зважаючи на активність в Instagram можна зробити висновок, що на днях біатлоністка пройшла курс з кулінарії в одному із закладів Москви.
  • Квітень 2022 року. Наказом Міністерства молоді та спорту України Бех виключена зі складу збірної України.
  • Серпень 2022 року. Союз біатлоністів Росії повідомив, що Катерина Бех тренується та буде представляти Московську область. За словами голови федерації біатлону Московської області, з цим проханням звернулася сама біатлоністка зі своїм особистим тренером.
  • Вересень 2022 року. Катерина Бех уперше виступила на "Кубку Співдружності" - змагання для атлетів з Росії та Білорусі. З того моменту незмінно виступає на гонках цього турніру.
  • Листопад 2022 року. Катерина Бех отримала посвідку на постійне громадянство в Росії, до того вона перебувала там у статусі "біженки". Як повідомили у місцевій федерації біатлону, громадянство Бех мала отримати за три місяці після того.

Згідно з українським законодаством, заборонено володіти паспортами двох різних країн. Тому у 2018 році, коли Бех отримала українське громадянство, вона відмовилася від російського.

З моменту повномасштабного вторгнення, Катерина Бех виклала чотири пости у соцмережі Instagram: у жодному вона не згадала про Україну.

Вибір редакції

На початок