У Києві відновив роботу Маріупольський міський ліцей. Учні відвідують заняття вже другий тиждень. Приміщення надала міськрада столиці. Там є класні кімнати для навчання і пансіон, де діти можуть жити. Наразі очно у ліцеї навчаються 30 ліцеїстів, 15 з них проживають в пансіоні. Загалом в ліцеї — близько 300 дітей.
Діти навчаються і в класі, і в — онлайн.
"До війни навчався в технічному ліцеї теж. Маріупольський технічний ліцей не відкрився, не переїхав, і я пішов в щось рідне. Поки що мало людей в класі: двоє, хто очно ходить, хотілося б більше людей, а так — все добре", — каже ліцеїст Маріупольського міського ліцею Кирило.

Вчителька Інна Денисенко з Маріуполя. Виїхати з рідного міста вдалося лише в липні. Вона розповіла Суспільному, що від окупантів за українську позицію отримувала погрози. Жінка виїхала за кордон і повернулася в Україну, щоб продовжити навчати дітей.
"До мене вже цілеспрямовано приходили представники "ДНР" на профілактичні бесіди, було зрозуміло, що перебування моє в Маріуполі було небезпечним. Не можна було говорити про любов до Батьківщини, до мови, до культури. Знаючи, що Батьківщина — Україна, а то раптом щось змінилося, і захотілося будувати тут якийсь "руський мір", для мене це було не прийнятним", — розповідає вчителька Маріупольського міського ліцею Інна Денисенко.

Анастасія Карчевська три роки навчалася в цьому ліцеї у Маріуполі. 15 березня з батьками евакуювалися за кордон. Каже, повернулася, коли дізналася про змогу знов відвідувати свою школу.
"У нас було багато конкурсів, у нас була найкраща група року. Вона складалася за балами, й бали можна було отримати на конкурсах, виступах. Цього було багато і це сплачувало, згуртовувало весь ліцей. Ми всі дружили, всім ліцеєм", — каже ліцеїстка.

У будівлі інтернату облаштували окремі навчальні кімнати, обладнали їх інтерактивними дошками, планшетами та ноутбуками. На очній формі тут наразі навчається 30 дітей з 8 по 11 класи. Уроки з 12 дня до 6 вечора. Приміщення надала Київська міська рада.
"Коли почалися всі події у Маріуполі, вже на початку квітня більшість вчителів змогла виїхати, й вже 6 квітня ми продовжили працювати й продовжили навчання дистанційно. Зараз в нас — 35 вчителів, до війни в нас було 435 дітей, звичайно, ми випустили 4 класи одинадцятих, це 120 дітей", — розповідає директор Маріупольського міського ліцею Андрій Голютяк.

Окрім класів для навчання, у ліцеї є спальні кімнати. В них можуть жити учні, які далеко живуть.
Восьмикласник Кирило розповів Суспільному, що п’ять днів на тиждень живе у ліцеї.
За словами хлопця, з Маріуполя він з родиною переїхав до Василькова, що під Києвом, і їздити кожен день на заняття не має можливості. У кімнаті мешкає з шістьма ліцеїстами.
Також п’ять разів на день дітей годують. Слідкують за учнями в пансіоні вихователі. Зараз тут проживає 15 ліцеїстів, каже керівниця пансіону Маріупольського міського ліцею Наталія Лучанінова
"Вони перебувають тут, хто бажає — сім днів на тиждень, а хто бажає — п'ять днів на тиждень. Звісно за рішенням батьків. Є культурна програма, якою займаються вихователі", — додає керівниця пансіону.

Директор ліцею Андрій Голютяк каже, учні ліцею наразі перебувають у 29 країнах світу. Всього в закладі навчається близько 300 учнів.
Читайте також
Переселенці з Маріуполя відкрили на Тернопільщині пекарню
Російські окупанти перекидають у порт Маріуполя військових та техніку — радник мера
На фасаді оперного театру Бельгії розмістили зображення зруйнованого драмтеатру Маріуполя
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram