Як працює тестування на COVID-19 методом ІФА: досвід херсонських лікарів

Як працює тестування на COVID-19 методом ІФА: досвід херсонських лікарів

Як працює тестування на COVID-19 методом ІФА: досвід херсонських лікарів Суспільне Херсон

У Херсоні почали проводити імуноферментний аналіз на виявлення антитіл до коронавірусу. Новий тест на антитіла дасть можливість з високою точністю визначити, чи переніс пацієнт вірус і чи не хворий він на COVID-19 зараз.

За словами завідувачки лабораторного відділення Херсонської обласної клінічної лікарні Оксани Кравченко, дослідження імуноглобулінів рівня М та G виконують на напівавтоматичному аналізаторі. Це рідер, який зчитує інформацію з комірок. Заповнюється комірка, завантажується в аналізатор, виставляється програма. Йде зчитування, перераховують і отримують результат.

"Наша можливість – це виконувати 96 тестів за добу. На даний час ми обстежуємо наших співробітників, чи є вони носіями цих антитіл корона вірусу. Також обстежуємо пацієнтів, які йдуть на планову операцію. За цей період з 29 травня, ми обстежили 102 наших співробітники та одного пацієнта на імуноглобулін М та G. Прийом біоматеріалу відбувається окремо. Використовуємо центрифугу, одноразовий посуд. Одразу після використання викидаємо. У нас є захисні костюми на кожен день, дезінфікуючі засоби", - розповіла Оксана Кравченко.

Окрім напівавтоматичного, в лікарні ще є автоматичний імуноферментний аналізатор. Така тест-система швидше дає результати, - пояснила Оксана Кравченко.

"Це закрита система, яка дозволяє одночасно визначити імуноглобуліни M та G. Чим хороша ця система? Вона працює самостійно. В наборі є ось такі контейнери. Проба завантажується на борт аналізатора і через 20 хвилин ми отримуємо перший результат. Якщо порівняти, то ІФА на напівавтоматичному аналізаторі триває 3,5 години".

Кому роблять безплатно ІФА-тестування, - розповів заступник директора Херсонської обласної клінічної лікарні Євген Гаран.

"Відповідно до наказу Департаменту ми повинні тестувати всіх пацієнтів, якій йдуть на планову госпіталізацію, 6 районів Херсонської області та наші співробітники. Цей тест виявляє наявність антитіл до коронавірусу. Є два методи визначення – це визначення імуноглобуліну M та G. Імуноглобулін M - це імуноглобулін гострої фази. Він дає можливість виявити в людей, в яких коронавірус знаходиться в початковій стадії. Імуноглобулін G – це виявлення антитіл більш пізньої стадії. Дозволяє виявити наявність антитіл, тобто чи є в людини імунітет до коронавірусу".

У Херсонській лікарні імені Лучанського до проведення імуноферментного аналізу ще готуються, планують розпочати наприкінці цього тижня, - розповіла завідувачка лабораторії Марія Кресан.

"Експрес-тести розраховані на конкретну одну людину. Вони зроблені для того, щоб діагноз миттєво або попередній діагноз. Ці тести вони розраховані на велику кількість людей, тобто ми можемо зекономити гроші, тому що ми одночасно тестуємо певну кількість людей. Цитотести досить дорогі. У нас є установка для імуноферментних досліджень. Вона складається з термошейкера, вошера і мікропланшетного рідера. Все це робиться автоматично. У нас тільки біолог - імунолог виконує ручну роботу. Він розбирає кров і проводить за методикою ведення реагентів".

Анна Тонг, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди