"Було бажання стартувати краще". Юрай Санітра оцінив виступ збірної України у змішаній естафеті ЧС з біатлону

"Було бажання стартувати краще". Юрай Санітра оцінив виступ збірної України у змішаній естафеті ЧС з біатлону

Ексклюзивно
"Було бажання стартувати краще". Юрай Санітра оцінив виступ збірної України у змішаній естафеті ЧС з біатлону
Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар старшого тренера чоловічої збірної України для Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону розпочала виступи на чемпіонаті світу. На першому старті - змішаній естафеті - українці замкнули топ-10.

В естафеті Україна майже всю гонку йшла у топ-10 - починаючи зі "стійки" Юлії Джими, яка йшла на другому етапі. Українські біатлоністи уникнули штрафних кіл і з сімома додатковими патронами фінішували десятими з відставанням у 2:45 хвилини від чемпіонів норвежців.

Читайте також: Збірна України - 10-та у першій гонці чемпіонату світу: результати змішаної естафети

Результати українських біатлоністів на етапах змішаної естафети

 • Анастасія Меркушина, 0+0 (перший етап): 17-е місце на дистанції (+1:07.4 хв від лідерки) - 15-е місце на передачі естафети
 • Юлія Джима, 0+1 (другий етап): 11-е місце (+47.8) - 10-е місце на передачі
 • Дмитро Підручний (третій етап): 10-е місце (+42.0) - 10-е місце на передачі
 • Антон Дудченко (четвертий етап): 8-е місце (+1:02.7) - 10-е місце на фініші

Після гонки старший тренер чоловічої збірної України з біатлону Юрай Санітра дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому оцінив виступ команди на першому старті.

Санітра визнав, що очікував на кращий старт від команди на чемпіонаті світу. Але розраховує, що у наступних гонках українська збірна прогресуватиме.

 • Як оцінює старт чемпіонату світу з біатлону

"Хотіли стартувати на цьому чемпіонаті краще. Умови були дуже класні: стабільна ситуація на стрільбі, хороша траса. Якщо говорити за хлопців, то не було контакту, Дудченко і Підручний бігли наодинці по трасі. Позицію, яку отримали після жіночої частини, утримали. Трішки ризикували на стрільбі, бо хотіли наздогнати команди попереду".

"У нас було бажання стартувати краще. Хотіли бути у топ-6. Щоб підтвердити свої амбіції, з якими приїхали на чемпіонат. Ще багато стартів, тому, думаю, покажемо себе краще, ніж сьогодні".

 • Про виступ Дудченка і Підручного

"Дудченко і Підручний адекватно пробігли по трасі. Далі будемо готуватися до наступного старту - спринту. Можу сказати, що там стартуватиме Прима та Цимбал. Інших двох назву після завтрашнього тренування, коли побачимо, як пройде відновлення в Підручного та Дудченка. Якщо все буде добре, то бігтимуть".

 • Про фізичний стан Підручного

"У Дмитра є та проблема, що не вистачає стартів. Тому він трішки із запасом стартував, потім додавав, а на останньому колі був таким, яким ми хочемо, щоб був протягом усіх трьох кіл".

 • Про швидкість Дудченка на дистанції

"Дудченко програв найкращому — Йоганнесу Бьо — приблизно 45 секунд. Це небагато. Якщо навіть другі за швидкістю програли по 30 секунд. Біг був хороший, лижі працювали. Сподіваюся, що спринт буде кращим за сьогоднішній старт".

 • Про стан Дар'ї Блашко перед ЧС з біатлону

"Даша хворіла, мала важкий діагноз. Вчора робили контрольне тренування. Якщо все буде добре, то домовилися з тренерами, що пробіжить спринт. Тоді буде зрозуміло, чи розраховувати на неї в естафеті. З Дашею велике питання — побачимо, що покаже перший старт".

Що відомо

 • Збірна України вперше виступила таким складом у змішаній естафеті. На попередньму старті - Євро-2023 - замість Підручного гонку біг Артем Прима.
 • Для Дмитра Підручного змішана естафета стала лише третьою гонкою у сезоні 2022/23. Через травму коліна він пропустив близько двох місяців, однак повернувся на етапі Кубка IBU, вигравши бронзову нагороду в спринті.
 • Наступні старти чемпіонату світу з біатлону відбудеться у п'ятницю, 10 лютого - жіночий спринт.
На початок