"Дуже боюся швидкості і не знаю, що з цим робити". Меркушина - про виступ у змішаній естафеті ЧС з біатлону

"Дуже боюся швидкості і не знаю, що з цим робити". Меркушина - про виступ у змішаній естафеті ЧС з біатлону

Ексклюзивно
"Дуже боюся швидкості і не знаю, що з цим робити". Меркушина - про виступ у змішаній естафеті ЧС з біатлону
AP Photos

Ексклюзивний коментар української біатлоністки для Суспільне Спорт.

Збірна України виступила на першій гонці чемпіонату світу з біатлону. І фінішувала у топ-10 - на фініші українські біатлоністи програли 2:45 хвилини чемпіонам гонки - команді Норвегії.

Розпочала гонку у складі збірної України Анастасія Меркушина. Вона єдиною з українських біатлоністок закінчила гонку без жодного додаткового патрону, однак на передачі естафети була лише 15-ю з відставанням у 1:05 хвилин.

Читайте також: Збірна України - 10-та у першій гонці чемпіонату світу: результати змішаної естафети

Після виступу в змішаній естафеті Меркушина дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт за підсумками свого етапу в гонці.

Меркушина відзначила, що не змогла показати високий результат одразу через кілька моментів. Зокрема, через тисняву на старті гонки - біатлоністка вирішила уникнути падіння і через це втратила швидкість на дистанції".

  • Про очікування перед стартом в естафеті

"В Ленцергайде я відчувала всередині, що можуть боротися. Відчула у цей момент боротьби за "золото" як викладатися, що я можу, тому виходила боротися".

  • Про старт гонки

"На жаль, все пішло не так з самого початку, бо я стартувала під 11-м номеромЦе старт у четвертому ряду, тобто всередині пелотону.. На першому повороті дівчата утворили "сутичку", яка могла закінчитися для когось падінням. Щоб уникнути падіння - збавила швидкість, проспала момент, а далі на підйомі мене виштовхнули з пелотону. Далі треба було йти самій, десь "напівковзаном", тож я втомилася на першому колі. А потім спуск, на першому в мене дригнулася нога, я трохи роз'їхалася, втратила стабільність і зловила панічну атаку".

  • Про "страх швидкості"

"Насправді це несмішно, бо у мене пункт з'явився - я дуже боюся швидкості. Не знаю, що з цим робити, останні два дні я просто каталася згори-вниз по цьому спуску. Думала, що можу себе перебороти, але щось пішло не так. Лише на останньому колі в мене вийшло більш-менш зібратися. Але це не робота, мені дуже соромно за те, що я зробила".

  • Про успішне останнє коло

"Думаю, що це навіть допомогло, бо мені було настільки соромно за свою поведінку на трасі. Гадала, що хоча б тут маю зробити те, щоб відіграти ті секунди, і в мене не було більше часу боятися пострілу - не було часу навіть думати, я робила якомога швидше на рубежі, щоб відбити на рубежі цей жах".

Хто така Анастасія Меркушина

  • 28-річна українська біатлоністка із Закарпаття.
  • Меркушина - 4-разова призерка чемпіонатів світу з біатлону в естафетних гонках ("срібло" у 2017 році) та три "бронзи" - у 2019, 2020 та 2021 роках в жіночих естафетах.
  • Перед чемпіонатом світу Меркушина стала чемпіонкою Європи у спринтерській гонці.
  • Найкращим результатом Меркушиної - 31-е місце в індивідуальній гонці в Рупольдингу.

Вибір редакції

На початок