Житель Кіровоградщини знайшов срібний пояс III століття і продав його на інтернет-форумі

Житель Кіровоградщини знайшов срібний пояс III століття і продав його на інтернет-форумі

Житель Кіровоградщини знайшов срібний пояс III століття і продав його на інтернет-форумі
Фото Національної поліції України

Житель Кіровоградщини знайшов срібний пояс ІІІ століття і виставив його на продаж в Інтернет-форумі. Викопав прикрасу на території Хмельницької області. Про це Суспільному розповіла співробітниця департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Альона Лютницька.

Один з учасників форуму викупив артефакт. "Учасники здійснили незаконне привласнення скарбу, який має особливу історичну, наукову, художню, культурну цінність, і це означає відповідальність згідно з Кримінальним кодексом України", – розповіла Альона Лютницька.

Зі слів представниці поліції, йдеться про статті 193 і 198. Це "Незаконне привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї" і "Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом". За скоєне передбачена відповідальність — від штрафу до арешту на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

В Україні предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами й вивозитися за межі держави, говорить Альона Лютницька.

Знахідка пов'язана з військовою культурою давніх германців,група племен, яка належить до індоєвропейської мовної сім'ї, що утворилася наприкінці новокам'яної доби з носіїв культур мегалітів, лійчастого посуду, шнурової кераміки, та бойових сокир. Спочатку вони заселяли Південну Скандинавію, Данію, Шлезвіг. коли вони мігрували через територію сучасної України з Північної Європи до Чорного моря, розповів генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук. З його слів, пояс у давнину був статусною річчю, яка підкреслювала високе соціальне становище людини.

"У цьому випадку ми бачимо, що пояс зробили зі срібла. Це траплялося рідко. Більшість таких предметів були з бронзи. Це справді вишукана річ, яка говорить про те, що власник був людиною непростою. Він мав якісь зв’язки з північною Скандинавією або, можливо, й сам походив звідти. Це дуже цікава сторінка минулого. Ми повертаємо частинку давньої історії країн, які контактували з Україною в той час".

Археологічні предмети віддадуть на експертизу, щоб з’ясувати їхнє походження. Після цього їх можуть розмістити в музейних фондах.

Відповідно до статті 62 Конституції України людина вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

  • Витрати перевищують доходи. НАЗК виявило депутата з Кіровоградщини, який купив квартиру в елітному районі Києва
  • Двох жителів Кіровоградщини підозрюють у проросійській пропаганді та підтримці військової агресії
  • Залишки боєприпасів, одяг, сухпайки. У Кропивницькому створили музей трофеїв з поля бою
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок