Збірна України - 10-та у першій гонці чемпіонату світу: результати змішаної естафети

Збірна України - 10-та у першій гонці чемпіонату світу: результати змішаної естафети

Збірна України - 10-та у першій гонці чемпіонату світу: результати змішаної естафети
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Титул чемпіонів захистила Норвегія.

Збірна України посіла 10-те місце у стартовій змішаній естафеті чемпіонату світу з біатлону.

На класичний мікст, з якого стартувала світова першість у німецькому Обергофі, "синьо-жовті" вийшли в складі Анастасії Меркушиної, Юлії Джими, Дмитра Підручного та Антона Дудченка. Для Підручного, чемпіона світу-2019 у персьюті, гонка стала лише третьою в сезоні 2022/23, більшу частину якого він пропустив через травму коліна.

Читайте також: "З коліном на 80% усе добре". Дмитро Підручний оцінив свій фізичний стан перед стартовим мікстом ЧС-2023 з біатлону

Титул чемпіонів світу в міксті відстоювала збірна Норвегії, що у сезоні 2022/23 виступає без лідерки жіночої команди, 10-разової чемпіонки світу Тіріл Екгофф.

Як минула гонка

Анастасія Меркушина, що розпочинала мікст з 11-м стартовим номером, чисто відпрацювала на обох вогневих рубежах. Проте з "лежки" пішла з відставанням у 15.5 секунди від лідерки естафети, а після "стійки" відстань зросла вже до 43.1 секунди. Одразу 23 секунди українка програла на останньому колі свого етапу перегонів.

До першої десятки "синьо-жовту" команду повернула Юлія Джима. Зі своєї другої стрільби лідерка збірної пішла десятої, використавши єдиний запасний патрон на "стійці". Та передала естафету Дмитру Підручному в межах першої десятки.

Лідер чоловічої команди, зі свого боку, припустився однієї хиби на першій стрільбі та зберігав 10-те місце. Утім, врешті поступився позицією після другого вогневого рубежу, коли був змушений використовувати три запасних патрони й пропустив уперед словенця Міху Довжана.

Антон Дудченко використав один запасний патрон та відстояв десяте місце для України.

Титул чемпіонів відстояла збірна Норвегії в складі Інґрід Тандреволд, Марте Олсбю Ройзеланд, Штурли Легрейда та першого номера Кубка світу Йоганнеса Бьо. На заключному відрізку Бьо випередив італійця Томаццо Джакомеля та першим перетнув фінішну лінію.

ЧС-2023. Змішана естафета

  1. Норвегія (1+9) 1:04:41.9
  2. Італія (0+6) +11.6
  3. Франція (0+9) +55.9
  4. Австрія (0+3) +59.2
  5. Чехія (0+7) +1:09.4
  6. Німеччина (1+9) +1:26.5

...

  • 10. Україна +2:45.3

Що відомо

  • Найкращий результат України в змішаних естафетах чемпіонатів світу - четверте місце в стартах 2016-го та 2021 років.
  • Наступна гонка світової першості - жіночий спринт, що відбудеться в п'ятницю, 10 лютого. Початок - о 15:30 за київським часом.
  • Усього в Обергофі на чемпіонаті світу розіграють 12 комплектів медалей. Турнір закриватимуть масстарти 19 лютого.
На початок