Київ цьогоріч виділить понад 350 млн грн на ремонт укриттів

Київ цьогоріч виділить понад 350 млн грн на ремонт укриттів

Київ цьогоріч виділить понад 350 млн грн на ремонт укриттів
Фото: КМДА

Київ цьогоріч витратить понад 350 млн грн на ремонт укриттів. Мова про підвальні приміщення багатоповерхівок і спеціальні бомбосховища.

Про це під час інспекції одного з укриттів Голосіївського району, де було проведено капітальний ремонт, повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Зокрема, на капітальний ремонт підвалів житлових будинків у всіх 10 районах Києва передбачено спрямувати понад 290 млн грн. Ці приміщення використовують як найпростіші укриття. Окремо 61 млн грн планують витратити на оновлення споруд цивільного захисту у 4 районах столиці – Дарницькому, Деснянському, Оболонському, Святошинському.

У КМДА зазначили, що за минулий рік у столиці додалось 398 споруд цивільного захисту. Нині в місті налічується понад 4 тисячі укриттів різного виду. Знайти найближче укриття можна на мапі. Вона постійно оновлюється за результатами перевірок та інспекцій.

У КМДА нагадали: якщо приватні заклади, що належать до фонду захисних споруд та нанесені на мапу укриттів, під час повітряної тривоги зачинені, потрібно викликати поліцію і рятувальників КАРС "Київської служби порятунку". "Під наглядом поліції двері до укриття відчинятимуть рятувальники. Адже в умовах постійних обстрілів доступ до сховищ має бути обов’язково забезпечений", — зазначив Петро Пантелеєв.

Що відомо про укриття у столиці

У серпні минулого року мер Києва Віталій Кличко повідомив, що грошей на спорудження у столиці нових бомбосховищ та укриттів немає, адже всі кошти йдуть на оборону. Треба використовувати наявні підвальні приміщення, підземні паркінги, підземні переходи, де можна сховатися у разі бомбардування чи атак. Усі вони є на карті, розміщеній на сайті міської влади, у додатку "Київ Цифровий".

Восени минулого року мер Віталій Кличко заявив, що посадовці, які не підготували укриття, нестимуть відповідальність.

Київська міська прокуратура подала до Окружного адмінсуду 8 позовів щодо суб’єктів господарювання та комунальних медичних закладів столиці з вимогою привести укриття у стан готовності до використання за призначенням.

У Києві рятувальники зрізатимуть замки з укриттів, якщо вони будуть зачиненими під час повітряної тривоги.

Читайте також

У "Київ Цифровий" хочуть змінити звук сповіщення відбою повітряної тривоги

Вибір редакції

На початок