Жителя Дніпра, який оголосив себе "президентом" та закликав до повалення конституційного ладу, ув'язнили

Жителя Дніпра, який оголосив себе "президентом" та закликав до повалення конституційного ладу, ув'язнили

Жителя Дніпра, який оголосив себе "президентом" та закликав до повалення конституційного ладу, ув'язнили
Фото: СБУ Дніпропетровської області

Жителя Дніпра, який оголосив себе "президентом" та закликав до повалення конституційного ладу України, засуджено до реального терміну ув'язнення. Про це повідомли на сторінці Служби безпеки України в Дніпропетровській області.

За даними слідства, чоловік, що називав себе "президентом", вже перебував на випробувальному терміні за статтею 109Дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Кримінального кодексу України.

При цьому він активізував антиукраїнську та сепаратистську агітацію в інтернеті, яка використовувалась РФ під час війни у пропагандистських сюжетах та статтях.

За поданням Служби безпеки України суд скасував випробувальний термін жителю Дніпра.

Співробітники СБУ спільно з поліцією затримали чоловіка у Києві та відвезли до місця відбування покарання.

"Найближчі декілька років він проведе за ґратами", – йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • За рішенням суду у 2022 році жителя Дніпра, що агітував проти конституційного ладу України, було засуджено до трьох років позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік.
  • Самопроголошений "президент", за даними слідства, закликав замінити діючі органи державної влади новоствореними. При цьому не виключав варіант насильницького повалення влади. Також чоловік намагався заручитися підтримкою ветеранів АТО/ООС та діючих військовослужбовців Збройних Сил України. Своїм прихильникам він обіцяв ухвалити першочергове розпорядження щодо права мати їм вогнепальну зброю.
  • Під час обшуків вдома у підозрюваного вилучили печатки й бланки фейкових псевдоутворень, «фейкові» розпорядження самопроголошених органів влади, комп`ютерну техніку та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності.

Читайте також

На Прикарпатті засудили чоловіка, який закликав до повалення конституційного ладу

На Дніпропетровщині колишній військовий збирав секретні дані для російських спецслужб — СБУ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок