Порятунок потопельників та надання першої медичної допомоги: у Вінниці навчали майбутніх рятувальників

Порятунок потопельників та надання першої медичної допомоги: у Вінниці навчали майбутніх рятувальників

Порятунок потопельників та надання першої медичної допомоги: у Вінниці навчали майбутніх рятувальників
Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці рятувальники та другокурсники вищого професійного училища Львівського вишу безпеки життєдіяльності відпрацьовували порятунок людини, яка провалилася під кригу. Також, для курсантів провели інструктаж з надання першої медичної допомоги.

Показові заняття організували на річці Південний Буг. Двоє водолазів-рятувальників на практиці показали що робити тим, хто провалився під лід, і тим, хто залишився на березі. Потопельник — професійний водолаз Юрій Білічук. Врятувати його можна кількома способами, зазначив начальник групи водолазних робіт Артем Січка.

"Штатні засоби порятунку — це рятувальне коло, кінець Александрова, рятувальні жилети та рятувальні костюми. Потрібно розподілити свою масу на кризі, щоб самому не провалитися. Потопельнику потрібно дати підручні засобами: елемент одягу, пояс, штани, куртку та не підходити до криги", — пояснив Артем Січка.

"Таких реальних випадків на практиці ще не було. Коло не важке, кидати легко. Проблема у тому, що в реальних умовах це зробити буде важче, бо можлива паніка", зазначив курсант Ілля Рихліцький.

Про послідовність дій людини, яка провалився під лід, курсантам розповів водолаз-рятувальник Юрій Білічук.

"Якщо людина не досвідчена, то може втонути. Тому, коли йдете на лід потрібно з собою мати палку, канат, або попередити когось, що плануєте йти на лід. Якщо ви пішли під воду, то потрібно зняти з себе верхній одяг. Далі плазом вибиратися на берег і гукати на допомогу", — розповів водолаз-рятувальник Юрій Білічук.

Запросили на заняття і медика. Та розповіла як надати потопельнику невідкладну допомогу до приїзду карети "швидкої".

"Якщо людина у свідомості та дихає — потрібно оцінити її стан, переодягнути у теплі речі, при можливості перевести у тепле місце, дати щось гаряче і чекати медиків", — пояснила фельдшерка Наталя.

Навчання ДСНС
Фото: Суспільне Вінниця

Такі практичні заняття у майбутньому дадуть можливість не розгубитися і правильно зреагувати у випадку надзвичайних ситуацій, каже курсант Іван.

"Ці знання рятують життя. Головне діяти згідно правил, щоб не завдати ушкоджень собі та врятувати людину", — розповів курсант Іван.

Навчання ДСНС
Фото: Суспільне Вінниця

По завершенні усім присутнім нагадали про безпеку на воді взимку. Зокрема, начальник групи водолазних робіт Артем Січка, вкотре наголосив, що на лід можна виходити, якщо його товщина понад 10 см.

"Цього року немає сильних морозів, тому виходити на кригу не варто. Небезпечні місця під самим берегом, також під мостом і на середині річки", — зазначив начальник групи водолазних робіт Артем Січка.

З початку 2023 року на водоймах Вінниччини загинуло 5 людей: 4 дорослих та одна дитина. Ще трьох осіб рятувальники врятували.

Читайте також

  • Провалився під кригу: на Вінниччині у водоймі втопився восьмирічний хлопчик
  • У Вінниці курсанти харківського вишу здали кров для військових шпиталів
На початок