У Хорольській ТГ на Полтавщині планують демонтувати погруддя Івану Третяку: що відомо

У Хорольській ТГ на Полтавщині планують демонтувати погруддя Івану Третяку: що відомо

У Хорольській ТГ на Полтавщині планують демонтувати погруддя Івану Третяку: що відомо
Фото: Facebook-сторінка Олега Пустовгара

У Хоролі на Полтавщині планують демонтувати пам’ятник радянському військовому діячу Івану Третяку. Для цього збиратимуть сесію міської ради, повідомив 8 лютого Суспільному голова Хорольської громади Сергій Волошин.

За його словами, погруддя Івану Третяку демонтують впродовж лютого. Це вирішили зробити через розпорядження начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна.

"Ми наразі готуємо документи. Більш за все, буде комунальне підприємство це робити. За процедурою нам потрібно ще рішення сесії ухвалити, де всі проголосують (депутати – ред.)", – каже Сергій Волошин.

За його словами, після демонтажу погруддя планують перемістити до місцевого музею.

"Ми надали перелік фактів до пояснювальної записки до розпорядження (начальника ОВА – ред.). Серед них і той, що Третяк не брав участі у вигнанні нацистів із України, а якраз брав участь в окупації країн Балтії. Згідно з розпорядженням про демонтаж голови ОВА від 1 лютого, цей пам’ятник має бути демонтований до 1 березня", – сказав регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

За його словами, якщо до початку березня погруддя не демонтують, то представники Українського інституту нацпам'яті звертатимуться до прокуратури.

Що відомо

  • Іван Третяк народився 20 лютого 1923-го року у селі Мала Попівка Хорольської громади. Він обіймав керівні посади в Комуністичній партії та вищих органах державної влади СРСР.
  • У квітні 2015-го року в Україні узаконили процес декомунізації, коли Верховна Рада ухвалила відповідний пакет законів. Згідно з ними, всі paдянські нaзви потрібно змінити, а символіку – демонтувати.

Читайте також

На початок