У Запоріжжі на вулицях і у громадських місцях видають повістки: чи законно це

У Запоріжжі на вулицях і у громадських місцях видають повістки: чи законно це

У Запоріжжі на вулицях і у громадських місцях видають повістки: чи законно це
Фото: Ілюстративне. Джерело: УНІАН

У Запоріжжі на вулицях, у спортзалах, біля магазинів, у ресторанах і в транспорті чоловікам видають повістки. Чи мають право це робити, кому та для чого їх вручають — з'ясовувало Суспільне.

Видавати повістки в громадських місцях представники територіальних центрів комплектування мають право, каже начальник відділу зв’язків із громадськістю обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Якунін. Оскільки в Україні діє воєнний стан — є нагальна потреба актуалізувати дані про чоловіків призовного віку. Бо, зазвичай, майже ніхто з них не повідомляє про зміни в своєму житті.

"Чому це робиться? По-перше, тому що ми маємо багато громадян, які не прибувають з будь-яких причин до відповідних територіальних центрів. По-друге, в нас багато внутрішньо переміщених осіб, які не стають на облік", - каже Андрій Якунін.

У Запоріжжі на вулицях та громадських місцях видають повістки. Чи законно це
Начальник відділу зв’язків із громадськістю обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Якунін. Фото: Суспільне Запоріжжя

Однак, за словами запорізького юриста Дмитра Гладкого, представники центрів комплектування не мають права збирати персональні дані громадян. Такі повноваження покладені на поліцію, проте, ті не можуть їх передавати третім особам.

"Питанням збереження персональних даних займається уповноважений з прав людини Верховної Ради. Важко буде захистити права особи, якщо представник територіального центру комплектації і соціальної підтримки, так би мовити, через плече, підгледів персональні дані такої особи", - каже юрист Дмитро Гладкий.

У Запоріжжі на вулицях та громадських місцях видають повістки. Чи законно це
Запорізький юрист Дмитро Гладкий. Фото: Суспільне Запоріжжя

Та, за словами начальника відділу зв’язків із громадськістю обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрія Якуніна, під час воєнного стану в Україні передбачений особливий період. Тому є певні обмеження й щодо прав громадян. Нині під мобілізацію підпадають і ті, які частково придатні до військової служби.

"Обмежено придатні можуть призиватися до окремих військових частин небойового складу. Це або якісь установи, або військові частини тилового забезпечення. Тобто, на призов таких громадян немає. Тому кожен розглядається окремо", - каже Андрій Якунін.

У Запоріжжі на вулицях і у громадських місцях видають повістки: чи законно це
Зразок повістки, яку вручають чоловікам на вулицях. Фото: Суспільне Запоріжжя

Як раніше повідомляло Суспільне, з січня 2023 року почали видавати повістки нового зразка. Від попередніх вони відрізняються, зокрема, тим, що для уточнення своїх даних, до центру комплектування необхідно принести не тільки паспорт і військовий квиток, а й ідентифікаційний код. Також у новій повістці чітко вказано відповідальність військовозобов’язаного, який не з'явиться до центру комплектації — це штраф до 1700 гривень, або від 3 до 5 років позбавлення волі. Рішення про ступінь правопорушення ухвалює начальник районного територіального центру комплектування.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок