"Робота триває всупереч війні". На Кіровоградщині тренуються більше тисячі спортсменів-переселенців

"Робота триває всупереч війні". На Кіровоградщині тренуються більше тисячі спортсменів-переселенців

"Робота триває всупереч війні". На Кіровоградщині тренуються більше тисячі спортсменів-переселенців
pixabay / Фото ілюстративне

У Кіровоградській області тренуються 1377 спортсменів-переселенців, працюють 14 тренерів з регіонів, де відбувались чи тривають активні бойові дії. Про це під час брифінгу розповів керівник обласного управління молоді та спорту Андрій Щетина. 24 тренерів з регіону мобілізували до Збройних сил України, усього на фронті – 80. Це інформація на 7 лютого.

Усього в регіоні тренуються 11518 спортсменів. За інформацією керівника управляння, протягом 2022 року 6670 спортсменів взяли участь у 141 всеукраїнському змаганні, вибороли 42 золотих, 81 срібну та 59 бронзових нагород: "У 2022 році ми не могли працювати на повну силу, спочатку був коронавірус, тепер війна, тривоги, перебої. З фінансуванням все було добре, хоча постанова уряду №590 не давала змоги купити нове обладнання й інвентар. Але ми працювали зі старим інвентарем, нічого не оновлюючи".

Бюджет спортивної галузі на 2023 рік складає 58 мільйонів 200 тисяч гривень. Це, зі слів Андрія Щетини, на 300 тисяч гривень менше ніж торік: "Плануємо взяти участь у понад сотні змагань в Україні, у десяти чемпіонатах Європи, шести чемпіонатах світу. Більшість закордонних поїздок фінансує міністерство молоді та спорту України, наша задача – потрапити до складу збірної".

Що відомо

У громадах Кіровоградської області працюють 30 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, серед яких дві школи олімпійського резерву у Кропивницькому. Там діють 160 гуртків та секцій з олімпійських та не олімпійських видів спорту. Обласне управління співпрацює з понад 40 спортивними федераціями.

120 спортсменів з регіону входять до складів національних збірних з різних видів спорту. 45 спортсменів завдяки своїм результатам 2022 року є обласними стипендіатами. 22 спортсмени перебувають у штатній команді області й отримують зарплату від управління молоді та спорту.

Більше 20 спортсменів з області виїхали під час повномасштабної війни за кордон – у Польщу, Угорщину, Італію. Вони продовжують тренуватися, спілкуючись онлайн зі своїми тренерами, беруть участь у змаганнях.

Календарний план спортивних змагань Кіровоградської області на 2022 рік виконали на 96%.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок