Байден виступив у Конгресі з промовою "Про стан справ у державі". Про що говорив

Байден виступив у Конгресі з промовою "Про стан справ у державі". Про що говорив

Байден виступив у Конгресі з промовою "Про стан справ у державі" 7 лютого 2023 року
Президент США Джо Байден виступає з промовою "Про стан держави" на спільному засіданні Конгресу в Капітолії США у вівторок, 7 лютого 2023 року, у Вашингтоні. Фото: AP

Президент США Джо Байден ввечері 7 лютого виступив перед обома палатами Конгресу з промовою “Про стан держави”. У своїй промові президент заявив про підтримку України, а також розповів про стан американської економіки, що США захищатимуть свої інтереси у разі загрози з боку Китаю та пообіцяв співпрацювати з республіканцями.

Байден заявив, що через два роки після нападу на Капітолій американська демократія все ще сильна.

“Ми не спостерігачі історії. Ми не безсилі перед тим, що протистоять нам. Нас чекає випробування часом. Ми маємо бути нацією, якою завжди були в найкращому стані — оптимістичними, повними надії, спрямованими у майбутнє. Нація, яка приймає світло над темрявою, надію над страхом, єдність, ввічливість над хаосом. Ми повинні сприймати один одного не як ворогів, а як співвітчизників-американців”, — сказав президент.

За словами Байдена, американці —  єдина нація в світі, побудована на ідеї. Інші нації визначаються географією, етносом.

Байден використав більшу частину своєї промови “Про стан справ у державі”, щоб закликати до двопартійної співпраці. Він, зокрема, пообіцяв, що гроші з його великого інфраструктурного пакету підуть на проекти як у республікців так і демократів. Заявив, що рівень безробіття найнижчий за 50 років.

“Сьогодні ввечері я оголошую про нові стандарти, які вимагають, щоб усі будівельні матеріали, які використовуються у федеральних інфраструктурних проектах, вироблялися в Америці. Зроблені в Америці. Я мав це на увазі. Пиломатеріали, скло, гіпсокартон, оптоволоконний кабель. І щоб дороги будували з  американського,  а також мости та шосе також будуть зроблені з американських продуктів. Друзі, мій економічний план полягає в інвестуванні в місця та людей, про яких забули”, — сказав президент США.

Байден: "Причини інфляції — війна та ковід"

За словами президента США, інфляція стала глобальною проблемою, тому що пандемія безпосередньо порушила ланцюги поставок, а несправедлива та жорстока війна Путіна в Україні призвела до перебоїв у постачанні енергії та продовольством, заблокувала вивіз зерна з України.

“Але ми маємо кращі позиції ніж будь-яка інша країна на Землі зараз. Але нам потрібно зробити більше. Тут вдома, інфляція падає. Тут, вдома, ціни на газ впали на 1,50 долара за галон від свого піку. Інфляція продовольства падає, не досить швидко, але Інфляція падала протягом останніх шести місяців, тоді як зарплата зросла”, — сказав президент США.

Байден закликав Конгрес ухвалити поліцейські реформи та заборону штурмової зброї

“Те, що сталося з Тиром у Мемфісі, трапляється надто часто. Ми повинні зробити Заборонити штурмову зброю раз і назавжди. Ми робили це раніше. Я очолював боротьбу за їх заборону в 1994 році. За 10 років масові розстріли зменшилися. Коли республіканці дозволили її знову, масові розстріли потроїлися. Давайте зробимо це  і знову заборонимо штурмову зброю”, — сказав президент США.

Байден пообіцяв накласти вето на будь-яку національну заборону абортів, прийняту республіканцями в Палаті представників

За словами Байдена, Конгрес повинен відновити право, якого Верховний суд позбавив минулого року, і відновити історичне рішення про свободу вагітної жінки зробити аборт “Ро проти Вейда” , щоб захистити конституційне право кожної жінки на вибір.

“Ми з віце-президентом робимо все можливе, щоб захистити доступ до послуг репродуктивного здоров’я та конфіденційність пацієнтів. Але вже більше дюжини штатів вводять суворі заборони на аборти”, — сказав Байден.

Байден окреслив взаємини з Китаєм

Адміністрація американського президента налаштована рішуче захищати суверенітет та інтереси Сполучених Штатів у разі загрози з боку Китаю, заявив Байден.

“Минулого тижня ми чітко дали зрозуміти: якщо Китай загрожуватиме нашому суверенітету, ми будемо діяти, щоб захистити нашу країну. І ми це зробили (збили китайський аеростат — ред.)”, — сказав Байден.

За його словами, до того, як він прийшов на посаду, Китайська Народна Республіка збільшувала свою могутність, а Америка падала у світі.

“Більше ні. Ми чітко дали зрозуміти, я чітко дав зрозуміти під час моїх особистих розмов, яких було багато, з президентом Сі, що ми прагнемо конкуренції, а не конфлікту. Але я не буду вибачатися, що ми інвестуємо, щоб зробити Америку сильною. Інвестуємо в американські інновації, в галузі, які визначатимуть майбутнє, і в яких Китай має намір домінувати”, — сказав Байден.

Читайте також

Президент змінив голів у трьох областях, у ФРН схвалили постачання Україні 178 танків Leopard 1. 350 день війни. Онлайн

"Ми стоятимемо з вами стільки, скільки буде потрібно" — Байден про підтримку України

Вибір редакції

На початок