Продовження воєнного стану та мобілізації: як голосували нардепи з Полтавщини

Продовження воєнного стану та мобілізації: як голосували нардепи з Полтавщини

Продовження воєнного стану та мобілізації: як голосували нардепи з Полтавщини
Фото ілюстративне

Семеро нардепів із Полтавщини підтримали проєкти законів "Про продовження строку проведення загальної мобілізації" та "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні". Про це стало відомо із поіменного голосування, яке оприлюднили на офіційному сайті ВРУ.

7 лютого Верховна Рада України підтримала два законопроєкти, що стосуються повномасштабного російського вторгнення. Згідно із документами, продовжили строк дії воєнного стану та мобілізації в Україні на 90 днів – із 19 лютого до 20 травня.

Обидва законопроєкти підтримали семеро мажоритарників від Полтавщини, іще одна депутатка була відсутня.

воєннй стан
Графіка голосування мажоритарників Полтавщини про продовження воєнного стану та мобілізації. Суспільне Полтава

Загалом законопроєкт про продовження строку дії воєнного стану підтримали 348 нардепів, а щодо продовження мобілізації – 344.

Згідно із документами, дію воєнного стану та загальної мобілізації продовжили, бо Росія не завершила широкомасштабну збройну агресію на території України.

Що відомо

  • 24 лютого в Україні запровадили воєнний стан. Того ж дня президент підписав указ про загальну мобілізацію.
  • Воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться у разі збройної агресії чи загрози нападу.
  • Згідно із законом "Про правовий режим воєнного стану", в Україні або в окремих її місцевостях можуть встановлювати або посилювати охорону об’єктів держзначення та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення. Також можуть запроваджувати комендантську годину, встановлювати особливий режим в’їзду і виїзду, забороняти проведення зборів та мітингів, вилучати навчальну та бойову техніку.

Читайте також

На початок