Олена Старікова не змагатиметься на Євро-2023 з велотреку. У складі України від НОК одразу 5 неточностей

Олена Старікова не змагатиметься на Євро-2023 з велотреку. У складі України від НОК одразу 5 неточностей

Ексклюзивно
Олена Старікова не змагатиметься на Євро-2023 з велотреку. У складі України від НОК одразу 5 неточностей
AP Photo/Pavel Golovkin

Лідерка збірної України і не планувала змагатися на турнірі.

Збірна України з велотреку без кількох лідерів виступатиме на чемпіонаті Європи-2023. Про це стало відомо з офіційних заявок команд на сайті турніру, а також у коментарі Олени Старікової для Суспільне Спорт.

Перед стартом турніру НОК України опублікував склад збірної на турнір, у якому фігурували Роман Гладиш та Олена Старікова. Однак на офіційному сайті турніру їх прізвища не вказані у переліку збірної України.

Як пояснила Суспільне Спорт Олена Старікова, лідерка збірної України, вона і не планувала брати участі у цьому турнірі, адже розпочне свій змагальний сезон пізніше.

"Я не змагатимуся на Євро-2023 з велотреку. Я відпочивала довго. Мої змагання будуть в квітні. НОК не перевіряє інформацію [щодо заявки команди на турнір]. Щось написали і все", - відповіла Олена Старікова.

У складі України, що опублікував НОК, одразу п'ять неточностей у порівнянні з тією командою, що змагатиметься на турнірі. Не поїдуть на Євро-2023 Олена Старікова, Максим Васильєв та Роман Гладиш. Натомість у складі є Михайло-Ярослав Дудко та Кирило Царенко.

Офіційний склад України на Євро-2023 з велотреку

  • Жінки: Алла Білецька, Єлизавета Голод, Анна Колижук, Ксенія Федотова, Олександра Логвінюк;
  • Чоловіки: Микита Яковлев, Валентин Кабашний, Богдан Данильчук, Владислав Денисенко, Данило Кириченко, Михайло-Ярослав Дудко, Кирило Царенко

Що відомо про Євро-2023 з велотреку

  • Євро-2023 з велотреку відбудеться з 8 до 12 лютого. За цей період будуть розіграні 22 комплекти нагород - по 11 серед спортсменів та спортсменок.
  • Учасники Євро-2023 з велотреку змагатимуться у спринті, кейріні, омніумі, медісоні, гіті, скретчі, гонці переслідування, гонках за очками та на вибування, у командних спринті та персьюті.
  • Чемпіонат Європи з велотреку 2023 року стане тринадцятим в історії. Перше Євро з велотреку відбулося в 2010 році в Польщі.
  • У медальному заліку попереднього чемпіонату Європи, який проходив у Мюнхені, перемогу здобула Німеччина. Німецькі велосипедисти завоювали за турнір 13 нагород: вісім золотих, чотири срібних та одну бронзову.
  • Росія та Білорусь у 2023 року не будуть допущені до змагань через повномасштабну війну проти України. Хоча у лютому 2023-го Міжнародний союз велосипедистів (UCI) висловив підтримку щодо повернення російських атлетів до світового спорту у статусі нейтральних спортсменів.
Читайте також: "Принцип нейтралітету є першочерговим". Міжнародний союз велосипедистів підтримав ймовірне повернення атлетів з РФ
На початок