"З коліном на 80% усе добре". Дмитро Підручний оцінив свій фізичний стан перед стартовим мікстом ЧС-2023 з біатлону

"З коліном на 80% усе добре". Дмитро Підручний оцінив свій фізичний стан перед стартовим мікстом ЧС-2023 з біатлону

Ексклюзивно
"З коліном на 80% усе добре". Дмитро Підручний оцінив свій фізичний стан перед стартовим мікстом ЧС-2023 з біатлону
AP Photos

Змішана естафета в Обергофі стане лише третім стартом для українця в сезоні 2022/23.

Дмитро Підручний візьме участь у першій гонці збірної України на чемпіонаті світу з біатлону. Лідер команди проводитиме третій етап змішаної естафети в Обергофі в середу, 8 лютого.

Ще на початку сезону 2022/23, після естафети стартового етапу Кубка світу в фінському Контіолагті, Підручний був змушений перенести операцію через ушкодження коліна. Відтак він не виступав упродовж двох повних місяців та повернувся до змагань лише на початку лютого, на етапі Кубка IBU в Обертілліасі ("бронза" в спринтерській гонці).

Читайте також: Дмитро Підручний здобув "бронзу" у першій гонці після повернення: результат спринту на Кубку IBU

Тривала відсутність не завадила Підручному ввійти спочатку до заявки України на чемпіонат світу, а згодом - до стартлисту на перший старт світової першості. У складі змішаної української четвірки він доєднається до Анастасії Меркушиної, Юлії Джими та Антона Дудченка.

Свій стан напередодні міксту в Обергофі Підручний оцінив у ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт. Біатлоніст наголошує, що перебуває не в ідеальній формі, проте подумки вже налаштувався на естафетну гонку.

"Загалом усе чудово, почуваюся добре. Тренування пройшло чудово, готуємося до завтрашнього старту", - пояснив Дмитро.

"Коліно - на 80% все добре. М'язи були сильно атрофовані після операції. Мало часу було, щоб повністю їх оновити. Загалом нога працює нормально, але трішки не вистачає сили. Але на завтра - бойовий настрій. Готуємося робити все можливе".

Зі свого боку, тренер чоловічої збірної Юрай Санітра вказав на медальний виступ Підручного на Кубку IBU, що підкреслює готовність лідера команди до змагань в Обергофі.

"Думаю, що Підручний трішки скромний. Я дивився на його виступ в Обертіліасі, бачив його тренування - не сумніваюся, що Підручний зможе пробігти на найвищому рівні. Знаю його характер та ставлення до естафети. Він може показати дуже хороший результат завтра".

Що відомо

  • Підручний здобував "золото" чемпіонату світу з біатлону в 2019 році, коли посів перше місце в гонці переслідування у шведському Естерсунді.
  • Усього на турнір до Німеччини в складах чоловічої та жіночої збірних вирушили 12 українських біатлоністів. Нагоду дебютувати на чемпіонатах світу мають Любов Кип'яченкова, Анна Кривонос та Денис Насико.
  • Початок першої гонки чемпіонату світу - в середу, 8 лютого, о 15:45 за київським часом. Після закінчення міксту етап продовжиться жіночим спринтом у п'ятницю, 10-го числа.
Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок