В Туреччину прибули 87 українських рятувальників для допомоги після землетрусу

В Туреччину прибули 87 українських рятувальників для допомоги після землетрусу

Оновлено
В Туреччину прибули 87 українських рятувальників для допомоги після землетрусу
Посол України в Туреччині Василь Боднар. 87 рятувальників з України прибули до Туреччини допомагати ліквідовувати наслідки землетрусу 6 лютого. Фото: скрін відео з Твіттер Мері Акопян

Українські рятувальники прибули в Туреччину, щоб допомогти ліквідувати наслідки землетрусу. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.

“Ми не відвернемося від трагедії, яку переживає Туреччина, навіть коли Україна є об'єктом повномасштабного вторгнення. 87 рятувальників, парамедиків, з належним спорядженням прибули для надання допомоги та ліквідації наслідків землетрусу. Життя — найцінніша річ”, — написала Акопян.

Напередодні стало відомо, що за розпорядженням Кабміну, у Туреччину мають прибути 87 представників ДСНС та 10 членів екіпажів літаків АН-32 і АН-26.

На брифінгу посол України в Туреччині Василь Боднар зазначив, що Україна з перших годин оголосила про готовність надати допомогу.

Бондар розповів, що для пошукових робіт у регіон землетрусу направлені місцеві й міжнародні рятувальники, турецькі військові, працівники жандармерії, поліції та Червоного Півмісяця. Окрім того, допомагає велика кількість добровольців.

"Зараз, за наявною інформацією, понад п'ятдесят країн вже оголосили про надання допомоги, частина країн почала присилати своїх рятувальників, хтось направляє рятувальну техніку, літаки. Тобто допомагають хто чим може", — зазначив він.

Дипломат додав, що, окрім того, головуюча в ЄС Швеція оголосила про найвищий рівень надзвичайної ситуації, а органи ЄС також допомагають Туреччині у подоланні наслідків землетрусу.

Що відомо про землетруси у Туреччині

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року. За останніми даними, в обох країнах загинули понад 9 тисяч людей.

Читайте також

Зеленський підписав указ про надання гумдопомоги Туреччині

"Трусилося все, тріскалися стіни". Очевидці розповідають про землетрус у Туреччині

Вибір редакції

На початок