Дві грантові заявки за тиждень. На Кіровоградщині працює програма "єРобота"

Дві грантові заявки за тиждень. На Кіровоградщині працює програма "єРобота"

Дві грантові заявки за тиждень. На Кіровоградщині працює програма "єРобота"
Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому в обласному центрі зайнятості за тиждень зареєстрували дві заявки на отримання урядових мікрогрантів для створення та розвитку бізнесу. Програма "єРобота" почала працювати 1 лютого. Суспільне дізнавалось, хто і як може отримати мікрогрант.

2022 року урядові мікрогранти від 50 до 250 тисяч гривень отримали 49 підприємств Кіровоградської області, розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Наталя Невідома. У 2023 році програма почала діяти 1 лютого: "Можна знову подавати заяви на отримання мікрогранту. Це можуть робити як діючі підприємці, так і ті, хто планує займатися підприємницькою діяльністю".

Заява на отримання мікрогранту подається через портал "Дія", сказала Наталя Невідома. До заяви, з її слів, обов’язково слід додавати бізнес-план. Форму, за якою подається бізнес-план, затвердило міністерство економіки: "Цю заяву розглядає Ощадбанк – перевіряють ділову репутацію клієнта. Далі заяви, які отримали позитивний скоринг і отримали понад 98 балів від банку, переходять на розгляд комісії регіонального центру зайнятості".

Для отримання мікрогранту підприємці зобов’язані створити робочі місця: "Якщо отримувач претендує на суму від 50 до 150 тисяч гривень, він бере на себе зобов’язання створити одне робоче місце. Якщо на суму від 150 до 250 тисяч гривень, то не менше двох робочих місць. Причому ці робочі місця потрібно створити протягом шести місяців від дати отримання мікрогранту і зберігати зайнятість працівників не менше 24 місяців".

Отримати урядовий мікрогрант можна один раз. Термін їх подачі триватиме до 1 грудня.

Підприємство з пошиття одягу

Підприємство працює у Кропивницькому 23-й рік. Його керівниця Марина Мирошниченко розповіла, що до вторгнення РФ в Україну 2014 року виготовляли жіночий одяг. Нині шиють речі для військових: "Це тактичний одяг, військовий одяг: куртки, амуніція, спальники. Виготовляємо, наприклад, дві сотні флісових кофт або 30-60 зимових костюмів на день".

Зі слів Марини Мирошниченко, 2022 року виникла потреба в оновленні обладнання. У червні подали документи на участь в урядовій програмі "єРобота" на отримання мікрогрантів для бізнесу: "Нам потрібна була машина для герметизації швів, бо вона у нас одна. З її допомогою ми робили 30 зимових костюмів за день, нині виробництво збільшилося вдвічі. Сума гранту – 250 тисяч гривень. З ці гроші ми купили цю машину і дві безпосадкові машини прямострочки".

Дві грантові заявки за тиждень. Як працює програма "єРобота" на Кіровоградщині
Суспільне Кропивницький

За словами технологині зі швейного виробництва Анастасії Басістої, машину для герметизації швів використовують для пошиття одягу, який не має пропускати вологу: "Під дощову погоду, щоб не протікала вода крізь шви, щоб всередині не промокало нічого. Всі шви заклеєні. Це дощовики, дощові костюми, зимові костюми".

Приватний дитячий садок

Кропивницький приватний дитсадок 2022 року отримав мікрогрант на 250 тисяч гривень. На отримані гроші купили ліжка для дітей, три ноутбуки, принтер та інтерактивну панель, розповіла засновниця закладу Олександра Ткаченко: "Також ми оснастили всі класи бактерицидними рецеркуляторамиприлади опромінення та знищення мікробів, вірусів, бактерій і спор грибків., оскільки ми думаємо ще й про те, щоб діти перебували у безпечному для їхнього здоров’я просторі".

Дві грантові заявки за тиждень. Як працює програма "єРобота" на Кіровоградщині
Суспільне Кропивницький

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок