У КМДА відповіли на петицію про знесення храму-МАФу біля Десятинної церкви

У КМДА відповіли на петицію про знесення храму-МАФу біля Десятинної церкви

У КМДА відповіли на петицію про знесення храму-МАФу біля Десятинної церкви
Фото: Суспільне

Київська міська адміністрація розглянула електронну петицію з вимогою знесення храму-МАФу Української православної церкви (МП) на території фундаментів Десятинної церкви. З цього питання триває судовий процес, Департамент архітектурно-будівельного контролю Києва підтримує вимогу про знесення каплиці.

Про це йдеться на сторінці електронних петицій сайту Київської міської ради.

Заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп повідомив у листі, що Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва не видавав документів, які б надали право на виконання будівельних робіт по вул. Володимирській, 2, літ. "Р". Також не було зареєстровано документів про прийняття в експлуатацію об’єкта за цією адресою.

Господарський суд Києва ще влітку 2020 року відкрив провадження за позовом Національного музею історії України, який вимагав від релігійної громади звільнити самовільно зайняту ділянку біля Десятинної церкви. Музей наполягає на знесенні каплиці і скасуванні запису про право власності на цю нерухомість.

У грудні 2022 року до судового процесу були залучені КМДА і Мінкульт, які мали викласти свої аргументи щодо цієї справи. Департамент архітектурно-будівельного контролю Києва підтримав позовні вимоги Національного музею історії України про необхідність знесення храму-МАФу.

В’ячеслав Непоп повідомив, що чергове судове засідання у цій справі призначено на 8 лютого 2023 року.

Що відомо

28 грудня 2022 року на сайті Київської міської ради зареєстрували петицію, щоб знести незаконну споруду "храм-МАФ" УПЦ (МП). Міністерство культури та інформполітики підтримує демонтаж каплиці біля Десятинної церкви, оскільки вона незаконно побудована на території Національного музею історії України.

У 1998 році столичне землеуправління передало Національному музею історії України земельну ділянку. У 2004 році тодішній очільник музею Сергій Чайковський дав громаді УПЦ (МП) дозвіл на зведення на цьому місті каплиці. Через два роки релігійна громада МП встановила тимчасовий намет, який ще через рік перетворився на дерев'яну каплицю.

2012 року релігійна громада через суд отримала право власності на будівлю (але не на землю). Національний музей історії України звернувся до суду з вимогою визнати рішення про держреєстрацію прав громади УПЦ (МП) на незаконно зведену каплицю – протиправною.

Читайте також

УГКЦ переходить на новий календар. У ПЦУ очікують позитивного рішення Собору у травні

На початок