Здай кров – врятуй життя. Жителі Кіровоградщини здавали кров для поранених бійців ЗСУ

Здай кров – врятуй життя. Жителі Кіровоградщини здавали кров для поранених бійців ЗСУ

Здай кров – врятуй життя. Жителі Кіровоградщини здавали кров для поранених бійців ЗСУ
Суспільне Кропивницький

Жителі міста Бобринець Кіровоградської області ініціювали донорську акцію "Здай кров – врятуй життя". Так вирішили допомогти пораненим бійцям Збройних Сил України, розповіла Суспільному учасниця акції Вікторія Літвінова. Долучились до акції 20 людей.

Жителі міста Бобринець приїхали за пів сотні кілометрів у обласну станцію переливання крові, щоб здати кров для поранених українських бійців. Це працівники закладів освіти та комунальних служб міста, говорить Вікторія Літвінова. "Вирішили зробити свій маленький внесок у наближенні нашої спільної перемоги. Всі були вмотивовані, не було необхідності комусь нав’язувати цю думку або говорити про те, що це потрібно".

За словами завідувача відділу обласної станції переливання крові Вадима Чернишова, донором може бути не кожен, кому виповнилося 18 років і має вагу понад 50 кілограмів. Не може бути донором людина, яка має хронічні хвороби, шкірні хвороби, серцево-судинні та у кого низький гемоглобін. Перед тим, як здавати кров, не можна вживати жирне, молочне, смажене, гостре. Алкоголь не вживати 48 годин.

Після реєстратури донори здали загальний аналіз крові. Її обстежили на вірусні гепатити, ВІЛ, СНІД і сифіліс. Процедура здачі крові триває 15 хвилин.

"Хлопці наші воюють, ми також маємо бути корисними в тому, чому можемо. Багато у нас людей, котрі пішли на передову, і багато з Бобринця", — говорить учасниця акції Наталія Скоропад.

Від часу нападу Росії на Україну, потреба у крові всіх груп є постійно, каже лікар Роман Соболь. "Завчасно бажано, щоб громада з нами зв’язалася. У нас весь комплекс виготовлення компонентів крові. Вся кров, що заготовлюється у нас, потрапляє на потреби ЗСУ, так і на потреби міста та області".

У кожного донора взяли 450 мілілітрів крові.

Читайте також

  • У Кіровоградській області можна перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів
  • Тренуватимуться на манекенах. У кропивницькій лікарні відкрили навчальний центр
  • В Олександрійській громаді на Кіровоградщині хвора на сказ собака покусала двох жінок
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок