П’ятьох жителів Полтавщини підозрюють у підтримці агресії Росії: що відомо

П’ятьох жителів Полтавщини підозрюють у підтримці агресії Росії: що відомо

П’ятьох жителів Полтавщини підозрюють у підтримці агресії Росії: що відомо
Фото: Служба безпеки України

У Полтавській області працівники СБУ оголосили про підозру п’ятьом мешканцям регіону. Вони, ймовірно, виправдовували та заперечували збройну агресію Росії проти України. Цю інформацію 7 лютого Суспільному повідомила речниця обласного управління Служби безпеки України Інна Усова.

За даними слідства, п’ять мешканців Полтавщини, ймовірно, розміщували у забороненій в Україні соціальній мережі контент із запереченням або виправданням збройної агресії Росії. Це люди із Кременчука, Горішніх Плавнів, Миргорода та Миргородського району.

За словами Інни Усової, правоохоронці з’ясували, що підозрювані на своїх сторінках у соцмережі закликали "вклонятися російському воїну" та героїзували їх, а ще називали захоплені Росією території "визволеними". За результатами експертизи у цих текстах було наявне виправдування та заперечення збройної агресії Росії проти України.

У помешканнях людей під час обшуків вилучили телефони та комп’ютери. Усіх п’ятьох жителів Полтавщини підозрюють за частиною другою статті 436-2 "Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників". Санкція передбачає щонайбільше 5 років позбавлення волі. кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи.

На початок