Серію постановочних світлин, присвячених містам-героям України, знімають у Прилуках. Хочуть відтворити фото з Ірпеня, Маріуполя та Чернігова. Як проходив знімальний день проєкту, розповідаємо далі.
Керівниця молодіжного творчого об’єднання "Точка зору" Катерина Малярова пояснює ідею майбутньої світлини — хочуть відтворити евакуацію людей під зруйнованим мостом в Ірпені.

"Спочатку ми знімемо, як ви стоїте. Можете дивитися на небо, наприклад, бо там же постійно були авіанальоти, обстріли тощо. Ви можете присісти, можете ногою воду пробувати, дивитися, як там пройти можна".

Замість професійної камери — мобільний телефон, реквізит для світлин — із власного побуту. Піксель позичили знайомі військові. Так створюється світлина, присвячена переправі людей через Десну із заблокованого Чернігова, розповідає Катерина Малярова.

"Вирішили зробити такий соціальний молодіжний творчий проєкт для того, щоб нагадати, через що довелося пройти нашим містам, нашій країні, нашим людям. Бо, як гарно написали у фейсбуці, «почався місяць, який і не закінчувався». Тому хочемо нагадати про наш Чернігів, наш Маріуполь, наш Ірпінь, наш Херсон. Ті наші міста, які просто у серці й назавжди там і залишаться. Тому робоча назва нашого проєкту — «Заборонено забувати»".
Ганна Петровська бере участь у проєкті разом з донькою Анастасією. Пісок, мушлі, іграшки у кривавих плямах. На плечах у дитини прапор Маріуполя.

Світлини з мамою — теж із міста на Азовському морі. Локацією для зйомки фотозгадки про знищений драмтеатр у Маріуполі обрали руїни старого кінотеатру в Прилуках.

"Маріуполь — це особливе для мене місто, я там була всього один раз, там проходив одну з ротацій мій чоловік. Я закохалася в це місто. По-друге, це українське місто. Воно постраждало чи не найбільше, і воно мені дуже болить. Мені взагалі болить все, що зараз відбувається в Україні. Ми не маємо права забути, що в нас відбувається, ми не можемо стояти осторонь цього", — говорить прилучанка Ганна Петровська.

З майже двох сотень зроблених світлин автори відібрали 16 та розмістили їх у соцмережах. Наступні фото будуть присвячені іншим містам-героям.
Читайте також
Зруйновані будинки, містяни та робота комунальників: у Польщі показують фотовиставку про Чернігів часів блокади
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.