На Запоріжжі судитимуть "гауляйтерів" Данильченко та Шевчика

На Запоріжжі судитимуть "гауляйтерів" Данильченко та Шевчика

На Запоріжжі судитимуть "гауляйтерів" Данильченко та Шевчика
Фото: Запорізька обласна прокуратура

На Запоріжжі судитимуть двох ексдепутатів місцевих рад, які залишились на тимчасово окупованій території Запорізької області та добровільно перейшли на бік ворога й допомагали встановлювати незаконну владу РФ. Їм загрожує довічне ув'язнення.

Про це сьогодні, 7 лютого, повідомили в Запорізькій обласній військовій адміністрації, з посиланням на СБУ, та Запорізькій обласній прокуратурі.

За даними слідства, депутати від заборонених в Україні політичних партій "Опозиційний блок" та "ОПЗЖ" Данильченко Г.В. та Шевчик А.В. увійшли до фейкового органу «військово-цивільної адміністрації Запорізької області». Галина Данильченко перебувала на посаді «виконувачки обов’язків Мелітопольського міського голови», згодом стала головою «військово–цивільної адміністрації міста Мелітополь». Андрій Шевчик очолював окупаційну «адміністрацію міста Енергодар».

"Вони скасували всі структури органів виконавчої влади, затвердили оновлені «адміністрації», видавали злочинні розпорядження, які дозволили окупантам забирати активи українського бізнесу на тимчасово окупованих територіях та схиляли місцеве населення до співпраці з ворогом", - йдеться в повідомленні.

Також "гауляйтери" брали активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасового окупованих територіях Запорізької області та забезпечували окупаційні війська усім необхідним.

Щодо підозрюваних скеровано до суду обвинувальні акти за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ст. 111, ст. 111-1, ст. 28, ч. 4 ст. 111-1, ст. 28 ч. 5 ст. 111-1. Їм загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також

Псевдомера Енергодара звинувачують у спричиненні збитків аграріям на 1,89 млн грн

В Енергодарі стався вибух: постраждав самопроголошений голова "народної адміністрації"

СБУ тримає на контролі призначення "міським головою" Мелітополя місцеву депутатку

Депутатці, яка очолила окупаційну адміністрацію в Мелітополі, повідомили про підозру

На Запоріжжі судитимуть поліцейських, які пішли на співпрацю з ворогом

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок