Програма розвитку ООН відремонтує в Україні 50 шкіл, пошкоджених РФ

Програма розвитку ООН відремонтує в Україні 50 шкіл, пошкоджених РФ

Програма розвитку ООН відремонтує в Україні 50 шкіл, пошкоджених РФ
Фото: Artem Hetman / UNDP Ukraine

Близько 21 000 учнів та учениць зможуть повернутися до навчання в п’ятдесяти пошкоджених внаслідок російської агресії школах, відремонтованих Програмою розвитку ООН (ПРООН) відповідно до санітарних норм, техніки безпеки та екологічних стандартів. Про це Суспільному повідомили в ПРООН.

“Нещодавно підписана угода між Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН (ПРООН) на суму 14 мільйонів євро (518 мільйонів грн) дозволить розпочати ремонтні роботи у низці шкіл у 2023 році, щоб забезпечити якнайкраще навчальне середовище для понад 21 000 школярів”, — йдеться у повідомленні.

Пошкоджені будівлі обрали за погодженням із урядом України. Ремонтні роботи включатимуть встановлення нових вікон, ремонт покрівлі та заміну сантехніки. Також заплановано провести ремонт або реконструкцію систем опалення, перевірити роботу сирен, які, в разі необхідності, буде замінено. Окрім того, планується переобладнати бомбосховища, щоб гарантувати безпеку дітей у випадку загрози авіаударів. Усі ремонтні роботи проводитимуться з урахуванням стандартів доступності, екологічності та енергоефективності, наголошують в ПРООН.

“Ми пишаємося тим, що спільно з нашим партнером — Програмою розвитку ООН — допомагаємо українським дітям отримати доступ до безпечного навчального середовища. Діти — це майбутнє України, і важливо, щоб вони мали можливість навчатися в школі”, — сказала голова Управління ЄС із питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги в Україні Клаудія Амарал.

За словами виконувача обов’язків постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє, стратегічне партнерство з Європейським Союзом допомагає ПРООН оперативно реагувати на нагальні потреби України. Сільє додав, що налагоджена співпраця з місцевою владою та представниками громад допоможе забезпечити швидке й ефективне виконання ремонтних робіт.

“Перед нами стоїть амбітне завдання — зробити так, щоб десятки тисяч дітей, їхні вчителі, батьки та представники місцевої громади почувалися в безпеці у відремонтованих школах”, — сказав Сільє.

Також важливо забезпечити таку відбудову шкіл, щоб вони ставали кращими, ніж були, відповідно до принципів сталого розвитку, спрямованого на розвиток зеленої, кругової економіки, додав постпред ПРООН в Україні.

Як повідомили в Офісі Генпрокурора зранку 7 лютого, в Україні через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджені 3126 закладів освіти. 337 з них зруйновані повністю.

Читайте також

Зеленського запросили на саміт у Брюсселі, РФ готується до масштабного наступу. 349 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок