World Athletics надала шістьом росіянам статус нейтральних спортсменів: чи зможуть вони повернутися до змагань

World Athletics надала шістьом росіянам статус нейтральних спортсменів: чи зможуть вони повернутися до змагань

World Athletics надала шістьом росіянам статус нейтральних спортсменів: чи зможуть вони повернутися до змагань

Як на рішення керівної організації реагують в Україні.

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (World Athletics) затвердила надання шести росіянам статусу нейтральних спортсменів. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Російська федерація легкої атлетики залишається відстороненою від 2015 року, коли Всесвітня антидопінгова організація (WADA) виявила в країні масштабну допінгову програму в цьому виді спорту, яка підтримувалася державою. Відтоді спортсмени з РФ мали змогу виступати на міжнародних легкоатлетичних стартах лише в статусі нейтральних спортсменів - для цього їм було необхідно успішно пройти антидопінгове тестування й довести свою непричетність до системи.

У лютому Комісія з перевірки допінгу World Athletics встановила, що може надати статус нейтральних спортсменів ще шістьом легкоатлетам з РФ. Їхній перелік наведено нижче:

  • Нікіта Аніщєнков (стрибки у висоту);
  • Артьом Чермошанскій (стрибки у довжину);
  • Максім Пянзін (спортивна ходьба);
  • Нікіта Курбанов (стрибки у висоту);
  • Даніл Чечела (стрибки у довжину);
  • Маріна Ковальова (біг на довгі дистанції).

Чи зможуть росіяни повернутися до міжнародних змагань

Попри надання нейтрального статусу окремим атлетам спортсмени з РФ та Білорусі залишаються відсторонені через повномасштабне вторгнення двох держав до України.

Відтак шість спортсменів, яким надали нейтральний статус, не зможуть повернутися до участі в міжнародних стартах.

Як пояснив стрибун у висоту Курбанов, його заявка на подання нейтрального статусу була сформована ще до початку повномасштабного вторгнення до України - на початку січня 2022 року.

"Радий отримати цей статус, хоча зараз особливих переваг це не дає. Я подав заявку ще 7 січня 2022-го - її розглядали понад рік", - цитує слова росіянина Inside the Games.

Наразі World Athletics залишає в силі відсторонення Росії та Білорусі від своїх турнірів, на чому в грудні наголосив президент організації Себастьян Коу. Його заява стала відповіддю на наміри Міжнародного олімпійського комітету повернути представників двох країн до змагань на умовах нейтралітету.

Як реагують на рішення World Athletics в Україні

У січні ситуацію з відстороненням росіян пояснював в ефірі подкасту "Коментаторська" виконувач обов'язків президента Федерації легкої атлетики України Євген Пронін.

Слухайте також: «Гірше вже не буде»: Євген Пронін про майбутнє ФЛАУ, відносини з НОК та новий легкоатлетичний сезон

Вже після затвердження рішення World Athletics Пронін додатково прокоментував останні оновлення у справі про усунення спортсменів з Росії та Білорусі. Його слова наводить офіційний Telegram-канал ФЛАУ.

"Спортсменів з РФ відсторонили змагань через невиконання антидопінгових правил. Таке відсторонення продовжувалось від засідання до засідання ради World Athletics, паралельно росіянам було висунуто ряд вимог, після виконання яких вони могли претендувати на доступ до змагань в нейтральному статусі. Так було до 23 березня 2022 року".

"На засіданні 23 березня [2022 року] ухвалила рішення про неможливість допуску росіян і білорусів через військову агресію в Україні, і це рішення продовжується кожного засідання ради World Athletics. Наступне - знову в березні. Але процедуру щодо виконання антидопінгових правил ніхто не скасовував, і росіяни її проходять, у зв'язку з чим орган, який її контролює, і надіслав свій висновок, бо не надіслати він його не може".

"І цей висновок буде розглядатися на наступному засіданні ради World Athletics. Можливо, він навіть буде задоволений, проте буде розглядатися питання продовження недопуску росіян через війну, яка триває. Позиція президента World Athletics [Себастьяна Коу] щодо росіян залишається незмінною".

Повернення Росії до міжнародного спорту: останні новини

На початок