Режисер Мішель Азанавічус приїхав до України

Режисер Мішель Азанавічус приїхав до України

Режисер Мішель Азанавічус приїхав до України
Фото: UNITED24/Telegram

Фото на київському залізничному вокзалі кінорежисера та лауреата премії "Оскар" Мішеля Азанавічуса опублікували у Telegram-каналі фандрайзингової платформи UNITED24 7 лютого.

Мішель Азанавічус — французький кінорежисер, кіносценарист, актор та монтажер.

Став широко відомим своєю останньою роботою у фільмі "Артист" (2011), який отримав "Оскар" за найкращий фільм, а також премію за найкращу режисерську роботу. Інші його стрічки  — "Агент 117: Каїр — шпигунське гніздо" (2006) та "Агент 117: Місія в Ріо" (2009).

Раніше режисер зробив внесок у розмірі 125 тисяч євро на відбудову Ізюмської міської лікарні, яку частково знищили та розграбували російські військові.

"Опір, героїзм, людяність, хоробрість, солідарність – я вважаю, що історії про це потрібно розповідати людям. Це ті цінності, які дали змогу вашій країні перемогти велику та могутню Росію. Нам потрібні ці цінності, ми повинні вірити, що вони все ще існують, і бачити, що вони ще мають цінність в цьому світі", – зазначив кінорежисер.

режисер азанавічус київ
Режисер Мішель Азанавічус пожертвував 125 тисяч євро на відбудову лікарні в Ізюмі.

У квітні назву його фільму "Z (Comme Z)", який мав відкривати Каннський кінофестиваль, замінили, оскільки "Z" наразі асоціюється із російськими військами.

"Знати, що ця назва завдала українському народу деяких страждань, змушує мене почуватися безсилим, бо це останнє, що я хотів зробити".

Також режисер додав, що кілька років життя присвятив створенню фільму про війну 1999 року між Чечнею та Росією, тому знає про варварське ставлення російської армії до цивільних жителів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок