Для ЗНО абітурієнти з окупованих територій не проходитимуть обсервацію

Для ЗНО абітурієнти з окупованих територій не проходитимуть обсервацію

Для ЗНО абітурієнти з окупованих територій не проходитимуть обсервацію УНІАН

Уряд України спростив вступний процес для абітурієнтів з тимчасово окупованих Росією територій України. Вони не повинні проходити обов’язкову обсервацію під час перетину КПП.

"На останньому позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення, що дозволяє дітям, які хочуть вступити до українських закладів вищої освіти поза переліком, де передбачено спрощену процедуру (без складання ЗНО - 91 університет, на базі яких діють освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна"), не проходити обсервацію. Відповідні зміни було внесено до постанови Уряду від 20.05.2020 392.», - повідомляється на офіційному сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Спільно з МОН та МОЗ ми напрацювали вкрай важливі для абітурієнтів з тимчасово окупованих Росією територій України – Донбасу та Криму зміни. Згідно з ними діти, які планують вступати до закладів вищої освіти поза переліком ЗВО зі спрощеною процедурою, не повинні проходити обсервацію. Аналогічні послаблення розповсюджуються і на одну особу, яка супроводжує кожного з абітурієнтів", – розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук.

Алгоритм дій для вступу без ЗНО:

1. Обери спеціальність, за якою хочеш навчатися.

2. Обери навчальний заклад із переліку.

3. У період із 9 червня до 23 жовтня звернись до освітнього центру (перелік, адреси, контакти та графіки роботи розміщено на сайті mon.gov.ua).

4. Особисто подай заяву та заповни освітню декларацію в освітній центр:

для участі у конкурсі на бюджет:

●     вступники з Криму – не пізніше 20 серпня;

●     вступники з Донбасу – не пізніше 22 серпня;

для участі у конкурсі на контракт – не пізніше 23 жовтня.

5. Склади у школі при освітньому центрі два іспити державної підсумкової атестації (українська мова, історія України).

6. Отримай довідку про складання ДПА, яка є підставою для вступу (вона протягом трьох місяців буде замінена на документ про середню освіту (свідоцтво/атестат) державного зразка України).

7. Склади у закладі вищої освіти один іспит за обраною спеціальністю.

8. Стань студентом обраного закладу.

Що відомо:

  • у 2020 році вступники з тимчасово окупованих Росією частини території Донецької та Луганської областей України, АР Крим і м.Севастополя можуть вступити до 91 університету, на базі яких діють освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", за спрощеною процедурою без складання ЗНО.

На Херсонщині це наступні заклади:

  • Херсонська державна морська академія.
  • Херсонський державний аграрно-економічний університет.
  • Херсонський державний університет.
  • Херсонський національний технічний університет.

Світлана Піцан.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди