Жителя села Іванград російські військові поранили минулого року в жовтні. Він до останнього не виїжджав, навіть коли в селі точилися вуличні бої. Сьогодні живе у шелтері в Дніпрі, їхати йому більше нікуди. Чоловік розповів Суспільному про життя під обстрілами та як вижив після поранення.
Селище Опитне, за кілька кілометрів від Бахмута. Після нападу російських військ тут самі руїни. Анатолій знає кожну потрощену будівлю, показує й те, що залишилося від його будинку в сусідньому Іванграді. Знищена і його квартира в Опитному.

Щоденно обстрілювати Опитне та Іванград російські війська почали з липня минулого року, більшість сусідів евакуювалися. 69-річний Анатолій Савченко та кілька десятків людей залишалися до останнього, не могли покинути худобу
"Залишалося душ 30, мабуть, на весь Іванград, хоча був 101 двір. Хати почали розбивати, стали виїжджати", — згадує Анатолій.
Сам чоловік 11-го жовтня отримав кульове поранення плеча, коли годував сусідського собаку. Тим часом в селищі вже почалися вуличні бої
"Нам вже не можна було виходити на вулицю. Ну, а я так раненько, думаю, погодую. Погодував і почув, щось як цеглою вдарило, впав. Армійська виучка, я служив в морській піхоті, згадав, що треба швидко перекотитися в укриття. Перекотився, рука не робить, потім полежав хвилин п’ять, рукою заворушив. Метрів п'ять я до своєї хвіртки не дійшов, щоб забігти до себе", — розповідає Анатолій.
Тоді першу допомогу чоловікові надали сусіди. Так і прожив з пораненням понад тиждень, поки не евакуювався до Дніпра. Куля застрягла в кістці руки.
"Вони (сусіди) мені знеболювальний укол зробили, заклеїли, знезаразили. Я потроху пішов подоїв кіз, однією рукою. Потім чую знов, щось липне вже футболка, пішов, вони знов заклеїли мені, добре вже. Вона (куля) в мене в кістці", — розповідає Анатолій.
Виїхав чоловік 19-го жовтня, коли вже у сусідки на подвір'ї вибухнула граната та її поранило уламками. Швидка допомога до села вже не їздила
П’ятий місяць чоловік живе у шелтері в Дніпрі. Не дивлячись на кульове поранення, рукою ворушити може. Порається по господарству, готує для місцевих собак, яких тут годує.

Своїх тварин чоловік забрати не зміг
"Відкрив сарай, випустив курей, собаку одну, іншу й сусідську відв`язав. Кота Жука виніс з хати, він в хаті завжди сидів, страшно йому було", — розповідає Анатолій.
У шелтері чоловіку допомогли переоформити пенсію та виплати ВПО. Та він хоче додому, якого вже немає.
Читайте також
“Приїхали, бо там дуже стріляють”. Хаб у Дніпрі приймає переселенців з Донеччини
Куди можуть евакуюватись жителі Слов'янської громади у лютому
На Донеччині залишилось понад пів мільйона жителів
Де в Дніпрі є місця в шелтерах для переселенців з Донеччини та Луганщини
Переселенка з Луганщини організувала на Львівщині шелтер для тих, хто біжить від війни
Де на Львівщині приймають переселенців з Донецької і Луганської областей
"У гості до наших": у Львові переселенці поділились частинкою свого дому
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram