Скласти іспит на рівень володіння державною мовою у Кропивницький їдуть з інших регіонів. Як це відбувається

Скласти іспит на рівень володіння державною мовою у Кропивницький їдуть з інших регіонів. Як це відбувається

Скласти іспит на рівень володіння державною мовою у Кропивницький їдуть з інших регіонів. Як це відбувається
Суспільне Кропивницький

У Кропивницький, щоб скласти іспит на рівень володіння державною мовою, приїздять жителі усіх громад Кіровоградської та інших областей України. У регіоні лишився один іспитовий майданчик, півтора року тому їх було шість. Суспільне дізнавалось, чому їх стало менше і як складають екзамен в умовах воєнного стану.

Іспити на рівень володіння державною мовою запровадили в серпні 2021 року. Завдання розробила Національна комісія зі стандартів державної мови. Перевіряють рівень відповідно до норм Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", що діють з 16 липня 2021 року.

В Україні є 46 відповідних іспитових майданчиків. У Кіровоградській області їх було шість, нині діє один – у Центральноукраїнському державному університеті. Причина – як у технічних, так і у людських ресурсах, сказав голова Нацкомісії зі стандартів державної мови Володимир Мозгунов. За його інформацією, іспит не проводили з кінця лютого і до квітня 2022 року: "Наприкінці 2021-го початку 2022-го в Україні іспит в середньому складали тисяча людей на день. Після відновлення іспиту у квітні – це тисяча людей на тиждень".

Такий іспит складають держслужбовці та претенденти на державну службу. 2022 року у Кіровоградській області його склали тисяча людей, розповіла інструкторка Тетяна Шлапак. Після початку повномасштабної війни його у Кропивницькому складали жителі Миколаєва, Дніпра і Харкова: "Максимальна кількість людей, які можуть одночасно складати – вісім".

Інструкторка розповіла, що коли під час екзамену відключають електрику, учасник може дочекатись відновлення електропостачання або, якщо це житель іншого міста, який не має часу чекати, можна скасувати іспит і перереєструватися на іншу дату. Якщо оголошують повітряну тривогу, чекають її завершення: "Якщо людина почала проходити іспит – і тут вмикається тривога, то іспит зупиняється, ми йдемо в укриття. Коли тривога закінчується, ми повертаємося".

Олександр Ярославський приїхав складати іспит зі Знам'янки. Годину чекав на закінчення повітряної тривоги. Іспит тривав 30 хвилин:" Складнощів не виникло. Все дуже добре. Все зрозуміло".

Іспит у Кропивницькому можна скласти щопонеділка, щосереди та що п’ятниці о 9:00 або о 12:00. Якщо людина не складе екзамен, матиме цю можливість через чотири місяці.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок