Яка ситуація зі світлом в Одеській області та коли регіон повернеться до графіків

Яка ситуація зі світлом в Одеській області та коли регіон повернеться до графіків

Яка ситуація зі світлом в Одеській області та коли регіон повернеться до графіків
Лампочка. Фото: Суспільне Одеса

Станом на 6 лютого 359 тисяч абонентів в Одесі та Одеському районі залишаються без електроенергії через аварію на підстанції. Світло дають на декілька годин. У місто завозять потужні генератори, якими живлять об'єкти критичної інфраструктури. Вивільнену електроенергію розподіляють серед населення.

Чому в Одеській області зникло світло

Вранці 4 лютого в Одеському районі трапилась аварія на одному з об'єктів енергетичної інфраструктури, який раніше був пошкоджений внаслідок російських ракетних атак. Через аварію без світла залишились приблизно 500 тисяч абонентів в Одесі та Одеському районі. Також в місті перестали працювати трамваї та тролейбуси.

Після аварії прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що протягом доби до Одеси завезуть всі потужні генератори, які є в наявності у Міненерго, а також газотурбінну електростанцію потужністю 25 МВт, надану партнерами зі США. Але її підключення та запуск може зайняти тижні.

Вдень 4 лютого до Одеси прибув голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. За його словами, енергетики відновлюють канал подачі електроенергії до Одеси, щоб вийти на графіки світла дві години через шість. Також місто та прилеглі райони заживлюватимуть за рахунок енергопостачання на півночі та півдні Одещини — аварія не зачепила ці частини області.

"Будемо дивитись, як перезаживити споживачів на півночі, південному заході Одещини, які не постраждали від сьогоднішньої події. Забрати потужність, яку вони споживають з тих підстанцій, які можуть живити Одесу. Будемо робити резервні схеми живлення", — пояснив Кудрицький.

Вода та опалення під час блекауту в Одесі

У першу чергу в Одесі почали заживлювати об'єкти критичної інфраструктури. Серед них котельні та водоканал. За вечір та ніч вдалося відновити постачання критичній інфраструктурі та понад 200 тисячам абонентів.

Вранці 5 лютого ситуація покращилася, але залишилася складною. Світло почали давати споживачам на декілька годин, але без електропостачання залишалися 280 тисяч сімей.

Коли Одеса повернеться до графіків відключення

Об'єкт енергетичної інфраструктури, який дозволить повернутись до звичайних графіків відключення світла, мають відремонтувати до кінця тижня, заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Місто повернеться до звичайних графіків відключення орієнтовано з 10 лютого.

Крім ремонту енергетичних об'єктів, триває робота щодо підключення критичної інфраструктури до автономних джерел живлення. Електроенергію, що вивільняється, віддають жителям міста:

"У міру такого підключення графік буде пом'якшуватись зі схеми 2/12 (дві години зі світлом 12 без — ред.) до схеми 2/10 та 2/8".

Скільки генераторів привезли до Одеси

Станом на вечір 6 лютого Одеса отримала 82 генератори великої потужності для живлення критичної інфраструктури. 15 генераторів передав ДТЕК, 39 − ДСНС. Понад 15 генераторів від рятувальників почали використовувати для живлення котельних.

"Пункти незламності" в Одесі

В Одесі працюють 156 міських "Пунктів незламності", десятки поліцейських пунктів, також додаткові пункти розгорнули рятувальники. Протягом неділі 5 лютого пункти відвідали 4020 людей.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок