"Таке не трапляється часто". Гірськолижниця Шиффрін в останніх воротах втратила "золото" чемпіонату світу: як це сталося

"Таке не трапляється часто". Гірськолижниця Шиффрін в останніх воротах втратила "золото" чемпіонату світу: як це сталося

"Таке не трапляється часто". Гірськолижниця Шиффрін в останніх воротах втратила "золото" чемпіонату світу: як це сталося
AP Photos

Американка розпочала чемпіонат світу у кроці від перемоги.

Головний старт сезону у гірськолижному спорті - чемпіонат світу, що проходить у французькому Куршавелі - розпочався. У перший день змагань були розіграні медалі у жіночій комбінації.

Участь на чемпіонаті світу з гірськолижного спорту бере найтитулованіша спортсменка в історії цього виду спорту - американка Мікаела Шиффрін. До змагань вона підходила у статусі рекордсменки за кількістю перемог на етапі Кубка світу і у кроці від встановлення абсолютного рекорду.

Читайте також: Гірськолижниця Мікаела Шиффрін встановила абсолютний жіночий рекорд за кількістю перемог на Кубку світу

Розпочати чемпіонат світу Шиффрін також могла з медалі. У першій частині комбінації - супергіганті - американська гірськолижниця боролася за перемогу з італійкою Федерікою Бріньоне: програючи суперниці 0.96 секунд після першого заїзду, американка змогла скоротити відставання до 0.08 секунд і йшла на "золото".

Проте другий заїзд Шиффрін не закінчила. І все - через одну помилку: перед останніми воротами гірськолижниця раптово втратила рівновагу, через що встала на одну лижу та відхилилася перед заключними поворотами. Підсумком стала дискваліфікація та втрата гірськолижницею "золота" на останніх метрах.

Відео виступу Мікаели Шиффрін

Золоту медаль у комбінації у підсумку здобула саме Бріньйоне. Шиффрін, попри втрачену можливість, залишилася задоволена своїм виступом.

"Подібне трапляється зі мною нечасто. Відчуваю, що я добре проїхала. Провела справді дуже хороший заїзд", - сказала після завершення виступу гірськолижниця.

"Єдиний спосіб, щоб мати можливість [перемогти] - так це їхати на повну, повний газ. А коли ти це робиш, то приймаєш ризик, що не фінішуєш. Саме це маєш робити, якщо хочеш виграти медаль чемпіонату світу. Зрештою, вийшло так, що я доїхала до фінішу на одні ворота раніше, тому й вилетіла.

Так, це засмучує, але позитив у тому, як я проїхала. Мені належить зробити ще деяку роботу, щоб з'ясувати, де я можу заощадити для себе час у супергіганті", - додала Шиффрін.

Для 27-річної американки чемпіонат світу-2023 - перший великий старт після Олімпіади у Пекіні. Ігри-2022 гірськолижниця сенсаційно закінчила без медалей за підсумками шести стартів.

Що відомо

  • Шиффрін входить у топ-4 найуспішніших гірськолижниці в історії чемпіонатів світу. Вона здобула 11 медалей на 13 попередніх стартах на ЧС (шість - "золото").
  • У сезоні 2022/23 Шиффрін виграла 11 з 23 гонок на рівні Кубка світу, п'ять з яких - слаломи.
  • Гонки чемпіонату світу з гірськолижного спорту не враховуються у залік Кубка світу, тож Шиффрін не зможе побити абсолютний рекорд за перемогами, який належить Інгемару Штенмарку.
  • У середу, 8 лютого, на чемпіонаті світу відбудеться друга жіноча гонка - супергігант.
На початок