Витрати перевищують доходи. НАЗК виявило депутата з Кіровоградщини, який купив квартиру в елітному районі Києва

Витрати перевищують доходи. НАЗК виявило депутата з Кіровоградщини, який купив квартиру в елітному районі Києва

Витрати перевищують доходи. НАЗК виявило депутата з Кіровоградщини, який купив квартиру в елітному районі Києва
Новопечерські липки

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило депутата з Кіровоградської області, а саме Новгородківської селищної ради, який купив квартиру в Києві. В агентстві стверджують, доходи депутата не відповідають вартості квартири.

За інформацією, яку надали в пресслужбі НАЗК Суспільному, депутат придбав квартиру в одному із найелітніших житлових комплексів Києва – "Новопечерські липки" –  вартістю майже 8 мільйонів гривень.

В Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків з 1998 по 2020 роки вказано, що депутат отримав дохід в розмірі 1,8 мільйона гривень. Також у 2017 та 2018 роках він продав два житлових будинки, отримавши близько 120 тисяч гривень.

Проте впродовж 2013–2017 років він придбав п’ять земельних ділянок вартістю 47 тисяч гривень, дві квартири за 1,4 мільйона гривень, шість житлових будинків та їхніх частин вартістю 440 тисячі гривень, а також три автомобілі вартістю близько 300 тисяч. Загальна сума його видатків склала 2, 2 мільйони.

Тобто депутат не міг придбати квартиру за офіційні доходи, тим паче що до її придбання його витрати значно перевищували отримані ним доходи.

Селищний голова Новгородківки Олександр Сириця та депутат селищної ради Олег Вєтров телефоном розповіли Суспільному, що не знають, про кого з депутатів йде мова.

Які подальші дії НАЗК

Депутат сільради є уповноваженою особою на виконання функцій місцевого самоврядування. Він набув активи, вартість яких більше ніж на 6500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (7,7 мільйона гривень) перевищує його законні доходи, а також умисно вніс свідомо неправдиві відомості до декларації за 2020 та 2021 роки. Вказані в ній доходи відрізняються від перевірених на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів.

Такі дії кваліфікуються, як злочин, передбачений частиною 1 статті 3662 "Декларування недостовірної інформації" та статті 3685 "Незаконне збагачення" КК України. Передбачене покарання – до 10 років позбавлення волі.

Відповідно до частини 4 статті 514 Закону "Про запобігання корупції" матеріали щодо чиновника направлені до Національної поліції. Там мають ухвалити рішення щодо внесення чи ні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства.

Суспільне очікує відповіді від Національної поліції.

Відповідно до статті 62 Конституції України людина вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

  • "Просять хоча б один зимовий спальник на п'ятьох". Кропивничанин збирає гроші на спальні мішки для бійців
  • Чай, електрика, інтернет. У Кропивницькому відкрили "пункт незламності" на території церкви
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок