Перші в області: як у місті на Рівненщині запровадили електронний квиток

Перші в області: як у місті на Рівненщині запровадили електронний квиток

Перші в області: як у місті на Рівненщині запровадили електронний квиток
Фото: Суспільне Рівне

Місто Костопіль на Рівненщині стало першим в області, де запровадили електронний квиток на проїзд у громадському транспорті. Десять відсотків від його вартості забирає оператор, а незабаром розпочнуть видавати пільгові картки, розповів Суспільному начальник управління інфраструктури Костопільської міськради Дмитро Гаврилюк.

Олександр Токарчук — водій комунального автобуса в Костополі. Наприкінці січня в місті запровадили електронний квиток.

"Водію стало набагато краще, люди йдуть і їм зручніше набагато карткою розраховуватись. Помаленьку починають користуватися, бо не в усіх є картки, але користуються", — каже водій.

Після купівлі комунальних автобусів в місті відмовилися від послуг приватних перевізників. Тоді й виникла ідея втілити в життя електронний квиток, розповідає заступник міського голови Костополя Юрій Кузнюк:

"Транспорт придбали у 2021 році, взяли в лізинг і вже тоді обговорювали питання, щоб реалізувати проєкт електронного квитка".

Обладнання для оплати проїзду електронним квитком оператор надав безплатно, натомість місто платить йому відсоток з кожного квитка.

"10% від вартості квитка забирає оператор. Вигідно чи не вигідно — потрібно дивитися в комплексі. Бо при повному впровадженні системи ми будемо бачити кількість: реальних здійснених перевезень громадян, кількість реально здійснених пільгових категорій перевезень, піки навантаження в розрізі дня, тижня, місяця", — розповідає начальник управління інфраструктури міськради Дмитро Гаврилюк.

Незабаром розпочнуть видавати пільгові картки, де доступними будуть 11 поїздок на місяць і які можна буде поповнювати в спеціальних терміналах. Після цього планують повністю перейти на безготівкову оплату.

"На сьогодні в нас можна розрахуватися безготівково банківською карткою, мобільним телефоном в якого є NFC, мобільним додатком, який дає можливість оплатити проїзд. Разом з тим додаток дає можливість громадянам подивитися, де рухається автобус, побачити розклад, зміни до розкладу", — додає Дмитро Гаврилюк.

Що відомо

  • Можливість запровадження електронного квитка у Рівному передбачили у програмі розвитку міського електротранспорту Рівного на 2021–2025 роки, зміни у якій депутати Рівнеради погодили у листопаді 2022 року.
  • Появу терміналів для безготівкового розрахунку у тролейбусах Рівного анонсують з 1 жовтня 2019 року. Тоді це мало відбуватися в рамках реалізації пілотного проєкту співпраці міської влади, Рівнеелектроавтотрансу та компанії Віза.

Читайте також

  • "Гени нікуди не сховаєш": історія переселенки з Харкова, яка у Рівному вивчила українську
  • Дубенський замок в мініатюрі: музею на Рівненщині подарували мінікопію з мушель
  • Доньку треба терміново оперувати: у селі біля Рівного жінку ошукали на 3,5 млн грн
  • Аномально теплий і майже без снігу: у Рівненському гідрометцентрі проаналізували, яким був січень

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок