Патріотичні сюжети чотирьох учениць Рівненської дитячої художньої школи експонуватимуть в Лондоні на виставці "100 картин дітей незламної України". Це благодійний проєкт, спрямований на підтримку мистецьких закладів в Україні. Перед тим, як відправити роботи з Рівного до Лондона, їх ексклюзивно показали Суспільному.
На мольберті в шкільній майстерні — робота 15-річної Анастасії Навозняк.

Патріотичний сюжет учениця Рівненської дитячої художньої школи імені Анатолія Мартиненка створила під впливом пісні "Квітка-душа" у виконанні Ніни Матвієнко.

"Квітка-душа" дівчина назвала й свою роботу, виконану в техніці Самчиківського розписуСамчиківський розпис або самчиківка — самобутня техніка народного декоративно-прикладного мистецтва, походить з Хмельниччини і вирізняється позитивною яскравістю, колоритом, орнаментами та сюжетною композицією. Виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий..
"Через національні символи хотіла передати своє враження та бачення української природи, мистецтва та історії. Я захоплююся Самчиківським розписом і використала його в роботі. Це я вперше малювала на виставку, цікавий досвід і мій внесок у допомогу мистецьким школам", — розповіла Анастасія Навозняк.


Елементи Петриківського розписуПетрикі́вський ро́зпис, або петрикі́вка, — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке зародилося в Петриківці Дніпропетровської області, звідси й назва. Для цього виду мистецтва характерне переважання рослинних візерунків і створення фантастичних, небувалих у природі форм квітів з "цибульками" або "кучерявками" в основі. додала у свою роботу 15-річна Юліана Мархальчук.
"Він гарно виглядає в роботах. Я хотіла зобразити цінності моєї батьківщини — вишиванки, як символ країни, хатинки із солом'яними стріхами в українських селах, дерев'яні храми. Є кінь, бо дуже люблю малювати коней", — пояснила Юліана Мархальчук.
Роботи чотирьох учениць Рівненської дитячої художньої школи імені Анатолія Мартиненка представлятимуть Рівненщину на виставці "100 картин дітей незламної України" у Лондоні. Окрім Анастасії Навозняк і Юлії Мархальчук, це Дарина Лац і Юлія Мосніцька.
"Загалом, буде сто робіт обдарованих дітей з 25 областей. Малювали спеціально під виставку на довільну тему. Єдина умова була від організаторів — не малювати війну взагалі. Тому що й так стільки місяців у війні, під час тривог", — зазначила заступниця директора художньої школи Наталія Дребот.

Над патріотичними сюжетами учениці художньої школи працювали приблизно два тижні.


Завершені роботи відправлять до Лондона для участі у виставці-аукціоні.

"100 картин дітей незламної України" — це благодійний проєкт Міжнародної освітньо-культурної асоціації у партнерстві з Британським благодійним фондом Sincere Education and Cultural Development, спрямований на підтримку мистецьких шкіл в Україні.
"Також це йде за підтримки Європейського банку реконструкцій та розвитку, вони зобов'язуються потроїти суму зібраних грошей і відправити на розвиток мистецьких закладів, в тому числі в тих регіонах, які були в окупації", — зауважила Наталія Дребот.

Читайте також
- Дубенський замок в мініатюрі: музею на Рівненщині подарували мінікопію з мушель
- Доньку треба терміново оперувати: у селі біля Рівного жінку ошукали на 3,5 млн грн
- Аномально теплий і майже без снігу: у Рівненському гідрометцентрі проаналізували, яким був січень
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: