Щороку в Україні від раку помирає 90 тисяч людей. Третина з них - працездатного віку. За даними Запорізького обласного Центру медичної статистики, показники захворюваності на рак в області щороку збільшуються, у середньому, на 6%.
Як лікують онкологічні захворювання у Запорізькій області дізнавалось Суспільне.
У 2021 році злоякісні новоутворення виявили у 52,5 тисяч людей. Серед них міських жителів - 82%, сільських - 18%. Водночас, летальних випадків стає все менше, каже директор протипухлинного Центру Михайло Єсаянц. За його словами, зменшувати показники смертності дозволяє високотехнологічне медичне обладнання.
У закладі з червня 2021 року працює єдиний в області лінійний прискорювач. Торік за його допомогою отримали променеву терапію 450 онкохворих. Щодня тут лікують до пів сотні пацієнтів.
"Він прицільно пухлину опромінює. Не так, як старі апарати — навели на пухлину, опромінили, а потім опіки, травми здорових тканин. А тут тільки хворі тканини. Він, по суті, працює як хірургічний ніж, тільки променем".

За словами Михайла Єсаянца, результати дуже гарні:
"Особливо, у хворих на рак легенів, рак мозку, із симптомами первинними, чи метастазами".
Рання діагностика та своєчасне лікування збільшує шанс на одужання, підкреслює лікарка обласного Мамологічного Центру Тетяна Шупік.

"У нас є можливість діагностувати пухлину навіть від 5 мм. Взяти частинки й відправити на біопсію. Тому, чим раніше жінка до нас прийшла діагностуватися, це — великий шанс на одужання жінки".
Зосередити зусилля на обізнаності населення — такий напрямок співпраці запорізькі онкологи визначили пріоритетним 3-го лютого, напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком.
Нагадаємо, у 2022 році Міністерство охорони здоров’я України визначило профілактику та лікування онкологічних захворювань як один із напрямків розвитку галузі у 2023-2025 роках.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber