Рання діагностика та своєчасне лікування збільшує шанс на одужання. Як лікують онкохворих на Запоріжжі

Рання діагностика та своєчасне лікування збільшує шанс на одужання. Як лікують онкохворих на Запоріжжі

Рання діагностика та своєчасне лікування збільшує шанс на одужання. Як лікують онкохворих на Запоріжжі
Лінійний прискорювач у Запорізькому регіональному протипухлинному центрі, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Щороку в Україні від раку помирає 90 тисяч людей. Третина з них - працездатного віку. За даними Запорізького обласного Центру медичної статистики, показники захворюваності на рак в області щороку збільшуються, у середньому, на 6%.

Як лікують онкологічні захворювання у Запорізькій області дізнавалось Суспільне.

У 2021 році злоякісні новоутворення виявили у 52,5 тисяч людей. Серед них міських жителів - 82%, сільських - 18%. Водночас, летальних випадків стає все менше, каже директор протипухлинного Центру Михайло Єсаянц. За його словами, зменшувати показники смертності дозволяє високотехнологічне медичне обладнання.

У закладі з червня 2021 року працює єдиний в області лінійний прискорювач. Торік за його допомогою отримали променеву терапію 450 онкохворих. Щодня тут лікують до пів сотні пацієнтів.

"Він прицільно пухлину опромінює. Не так, як старі апарати — навели на пухлину, опромінили, а потім опіки, травми здорових тканин. А тут тільки хворі тканини. Він, по суті, працює як хірургічний ніж, тільки променем".

онкохворі
Михайло Єсаянц, директор Запорізького протипухлинного Центру. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Михайла Єсаянца, результати дуже гарні:

"Особливо, у хворих на рак легенів, рак мозку, із симптомами первинними, чи метастазами".

Рання діагностика та своєчасне лікування збільшує шанс на одужання, підкреслює лікарка обласного Мамологічного Центру Тетяна Шупік.

онкохворі
Тетяна Шупік, лікарка обласного Мамологічного Центру. Фото: Суспільне Запоріжжя

"У нас є можливість діагностувати пухлину навіть від 5 мм. Взяти частинки й відправити на біопсію. Тому, чим раніше жінка до нас прийшла діагностуватися, це — великий шанс на одужання жінки".

Зосередити зусилля на обізнаності населення — такий напрямок співпраці запорізькі онкологи визначили пріоритетним 3-го лютого, напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком.

Нагадаємо, у 2022 році Міністерство охорони здоров’я України визначило профілактику та лікування онкологічних захворювань як один із напрямків розвитку галузі у 2023-2025 роках.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок