У Чернівцях проведуть громадські обговорення про те, чий бюст має бути на фасаді драмтеатру: як долучитись

У Чернівцях проведуть громадські обговорення про те, чий бюст має бути на фасаді драмтеатру: як долучитись

У Чернівцях проведуть громадські обговорення про те, чий бюст має бути на фасаді драмтеатру: як долучитись
Facebook/Чернівецька обласна рада

У Чернівецькому муздрамтеатрі імені Кобилянської проведуть громадські обговорення щодо того, чиє погруддя потрібно встановити на фасаді будівлі. Також планують повідомити, хто, за інформацією з архівів, був на фасаді до Пушкіна.

Про це повідомили на Facebook-сторінці театру.

Обговорення відбудуться 8 лютого о 18:30 у драмтеатрі. Для участі потрібно зареєструватись за посиланням: http://surl.li/ernun

Раніше у театрі вивчали, чий бюст був на фасаді театру до російського письменника Олександра Пушкіна, яке демонтували. Для цього звернулися до архіву. Про це Суспільному розповів директор-художній керівник театру Іван Бутняк.

Також проводили онлайн-опитування, в якому можна було проголосувати за встановлення погруддя Івану Франку, Лесі Українці, Юрію Федьковичу чи Лесю Курбасу. Найбільше голосів набрав театральний діяч Лесь Курбас.

За словами Бутняка, після громадських обговорень обласне Управління культури звертатиметься до Міністерства культури України за дозволом на встановлення нового бюста.

Що відомо

  • Лесь Курбас — український режисер, актор, драматург, публіцист. Представник розстріляного відродження.
  • 27 грудня 2022 року з фасаду театру прибрали бюст російського поета Олександра Пушкіна. Бетонне погруддя не є автентичним, його встановили вже у радянський час.
  • Олександр Пушкін — російський поет, драматург і прозаїк. Літературний діяч першої третини XIX століття в Росії.
  • Голова товариства Українського народного дому в Чернівцях Володимир Старик у коментарі Суспільному розповідав, що Пушкін пов'язаний з культурою російської імперії, він був прихильником царського колоніалізму. Пушкін писав, що слов'янські народи мають злитися в "російське море".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок