Створення фермерського господарства й гуртового ринку: як розвиватимуть агросектор у Вінницькій громаді

Створення фермерського господарства й гуртового ринку: як розвиватимуть агросектор у Вінницькій громаді

Вінницька міська рада затвердила програму розвитку аграрного сектору та продовольчої безпеки громади на найближчі три роки. Які заходи будуть реалізовані, в ефірі Українського радіо Вінниця розповів Олександр Закорченний — радник міського голови з питань агропромислового розвитку.

За його словами, програма передбачає 10 пріоритетних напрямів.

"Зокрема, забезпечення розвитку галузі землеробства, розвиток органічного виробництва, тваринництва. Водні об'єкти і їх використання, бджільництво, розвиток особистих селянських господарств, впровадження дорадчих послуг. А також вдосконалення інфраструктури аграрного ринку, інвестиційне забезпечення розвитку аграрного сектору громади й створення нових робочих місць. Забезпечення інформаційної діяльності та організаційна підтримка", — говорить Олександр Закорченний.

Розвиток бджільництва й створення кооперативу

За його словами, внаслідок проведення децентралізації до Вінниці доєдналися 8 територіальних громад. У їхньому складі — 10 тисяч земель сільськогосподарського призначення.

"Ми зустрілися із представниками по бджільництву. Вінницька міська територіальна громада першою Україні долучилася партнером до спів-виконання держпрограми. Вона передбачала по 200 гривень на одну бджолосім'ю, але не більше 30 тисяч, починаючи з 10 сімей. У місцевій програмі передбачили пасіки, які мають від 4 до 9 бджолосімей. З міського бюджету їм виділять по 200 грн. Пасікам від 10 бджолосімей по 100 грн на бджолосім'ю, але не більше 30 тисяч. Тобто, пасіки, які отримують гроші з держбюджету, доотримають ще по 100 грн з місцевого", — каже Олександр Закорченний.

Пасічникам пропонують створити кооператив.

"Наразі немає утворення, яке б об'єднувало 59 пасічників Вінницької міської громади. Створення кооперативу це краща ціна продажу. Оскільки буде велика партія, яку можна продавати на території України й вивчати питання експорту. Друге, це придбання ліків великими партіями, безпосередньо від виробника. Третє листова вощина, яка не зажди трапляється хорошої якості. Обговорюємо питання придбання обладнання, яке дасть можливість створювати її самим".

Створення фермерського господарства

Також, за словами Олександра Закорченного, у громаді планується створити мінімум 2 фермерські господарства по рослинництву й три по тваринництву упродовж 3 років. Загалом — не менше 5.

"Перш за все, це створення фермерського господарства, яке б займалося квітникарством, коноплярством й іншими вузькими галузями. Маємо селянські господарства, які займаються овочівництвом. Доглядають його без застосування великої кількості хімічних препаратів, тобто це продукція кращої якості. Хочемо об'єднати їх, створити асоціацію, чи спілку, — говорить Закорченний.

Офіційно лише 2,2% від потреби овочів виготовляються на території Вінницької ТГ. Неофіційно, ці селянські господарства вирощують ці овочі й надлишки реалізовують на ринках. Хочемо їх об'єднати, розвинути, дати доступ до технологій. До прикладу, у нас зовсім не має парникарства. Тому це пріоритет".

Гуртовий ринок

Програма розвитку аграрного сектору та продовольчої безпеки також передбачає створення гуртового ринку.

"Він розташовуватиметься в Щітках. Попередня площа — від 2 до 3 Га. Окрім гуртової, будуть ряди роздрібної торгівлі. Він має бути доступним для всіх: і для фермера, і для великого виробника. Це однозначно сприятиме здешевленню продукції. Адже логістичне коло постачання продукції буде не більше 50 км, навколо Вінниці. Робили моніторинг, яка продукція навесні постачалася й звідки. То овочі в травні постачалися з Закарпаття й Туреччини. Якщо буде постачання з Вінниччини — це буде набагато дешевше".

Читайте також

Вибір редакції

На початок