Які в Україні найзатребуваніші спеціальності, а які спеціалісти в пошуках роботи — дані Опендатабот

Які в Україні найзатребуваніші спеціальності, а які спеціалісти в пошуках роботи — дані Опендатабот

Які в Україні найзатребуваніші спеціальності, а які спеціалісти в пошуках роботи — дані Опендатабот
Ілюстративне фото: Суспільне Рівне

У січні 2023 року кількість вакансій в Україні зросла на 12% порівняно з груднем 2022 року: це рекорд з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Про це свідчать дані платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Зазначається, що найбільш затребуваними фахівцями в Україні є менеджери з продажу, продавці-консультанти, бухгалтери, водії та кухарі. Водночас кандидати активно відгукуються на вакансії ретушерів, front-end програмістів, тестувальників, вебдизайнерів та адміністраторів салону краси.

Кількість нових та оновлених резюме за місяць зросла на 18% — до 437 тисяч. Для порівняння, у січні 2022 року до початку повномасштабної війни роботу шукало більше фахівців — 478 тисяч.

Читайте також: Опендатабот назвав єдину сферу експорту, яка виросла у 2022 році

Найбільшу кількість резюме розміщують кандидати з Чернівецької, Сумської, Київської та Житомирської областей. Водночас працівників найбільше шукають у Київській, Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Івано-Франківській областях.

"Цікаво, що у січні частіше роботу шукали жінки — 55% від загальної кількості кандидатів. Нові резюме чоловіків складають 44%, ще 0,8% шукачів не зазначали свою стать", — зазначили в Опендатабот.

Також, за даними платформи, на початку січня на ринку активізувались у пошуках роботи літературні редактори, вчителі початкових класів, діловоди, прессекретар та SEO-спеціалісти. Їх резюме було розміщено найбільше.

Найбільша кількість шукачів — у віці 16-24 років та 25-34 років. Більш ніж половина людей (52%), шо розмістили резюме у січні, не мають досвіду роботи.

Зазначається, що посади з найбільшою зарплатнею за місяць вже котрий місяць поспіль незмінні.

У переліку високооплачуваних фахівців залишаються медіабаєри, чий гонорар зменшився до 52 500 грн та водії-міжнародники — 42 500 грн, чия зарплата стала дещо вище, аніж в грудні. У січні, окрім вакансій керівників, до топу високооплачуваних працівників потрапили рихтувальники з гонораром у 34 500 грн.

Читайте також

Як війна вплинула на рівень безробіття в Україні. Статистика Служби зайнятості

Зміни в реєстрації безробітних: чоловіки мають показати військовий квиток

Ринок праці 2023 року: які тенденції прогнозують та на що звертатимуть увагу роботодавці

Вибір редакції

На початок