Євросоюз пригрозив Грузії санкціями у разі відновлення авіасполучення з Росією

Євросоюз пригрозив Грузії санкціями у разі відновлення авіасполучення з Росією

Євросоюз пригрозив Грузії санкціями у разі відновлення авіасполучення з Росією
Грузинський літак готується до польоту до Москви після відновлення авіасполучення з Росією у січні 2010 року. Фото: AP

Європейський Союз може запровадити проти Грузії вторинні санкції, якщо країна відновить авіасполучення з Російською Федерацією.

Про це у коментарі грузинському виданню Netgazeti заявив речник служби зовнішніх зв'язків Єврокомісії Петер Стано.

Він зауважив, що санкційний режим Євросоюзу допускає можливість запровадження вторинних санкцій проти тих, хто бере участь або підтримує у схемах з обходження санкцій ЄС проти Росії.

"Через незаконну агресію Росії проти України Євросоюз ввів санкції щодо російської авіації… Євросоюз закликає Грузію приєднатися до санкцій, введених ЄС та іншими країнами проти Росії в авіаційній сфері, і зберігати пильність щодо будь-яких можливих спроб обійти санкції", — сказав Стано.

Водночас він наголосив, що через санкції, накладені на Росію, оновити парк російських літаків важко, тому їх використання є небезпечним.

"Грузія не повинна допускати небезпечні російські літаки на свою територію. Через санкції ЄС 95% російського авіаційного флоту більше не можуть модернізувати та вдосконалювати свої літаки, що необхідно для підтримки міжнародних технічних стандартів і стандартів безпеки", — зазначив представник Єврокомісії.

Читайте також

Більш як дві третини грузинів стурбовані масовим приїздом росіян

Грузія проігнорувала заклик українського омбудсмана допустити його до Саакашвілі

"Нинішня грузинська влада залежить від Путіна". Депутат парламенту Грузії прокоментував відмову повернути "Буки" Україні

Вибір редакції

На початок