Ремонти мостів на Харківщині: хто виграв найдорожчі тендери

Ремонти мостів на Харківщині: хто виграв найдорожчі тендери

Ремонти мостів на Харківщині: хто виграв найдорожчі тендери
Суспільне Харків

Найдорожчі ремонтні роботи в умовах воєнного стану проводять на двох мостах траси Сахновщина — Ізюм — Куп'янськ — контрольно-пропускний пункт "Піски". На їх відновлення Служба автодоріг Харківщини виділила понад два мільярди гривень.

Реконструкція мостів на дорозі Сахновщина Ізюм Куп'янськ контрольно-пропускний пункт "Піски"

Реконструкція моста поблизу Кругляківки (км 217+638) на трасі Р-79 /М-18/ — Сахновщина — Ізюм — Куп'янськ — контрольно-пропускний пункт "Піски" обійшлася Службі автодоріг у 1 млрд 631 млн 117 тис. грн.

За даними Prozorro, договір уклали з одеською компанією "Ростдорстрой", яка спеціалізується на будівництві доріг та автострад.

Кінцевими бенефіціарними власниками фірми є депутат Одеської міськради Юрій Шумахер та Євген Коновалов.

Пошкоджені мости: ТОП-5 найдорожчих ремонтів у Харківській області
Один зі зруйнованих мостів на Харківщині, фото: Мостобудівельний загін №12

Також вони є бенефіціарами підприємства "Київшляхбуд" та співвласниками приватного підприємства "Торгівельно-дистриб'юторська компанія СІС", яка спеціалізується на купівлі та продажу нерухомості.

У 2022 році на реконструкцію моста Служба автодоріг направила п'ять тис. грн, а у наступних роках — по 815,5 млн грн.

Підрядник має розібрати мостове полотно та інші конструкції, встановити дорожні знаки, влаштувати велопішохідну доріжку, зробити освітлення.

Роботи планують завершити у грудні 2024 року.

Пошкоджені мости: ТОП-5 найдорожчих ремонтів у Харківській області
На Харківщині після деокупації міст та сіл прибирають дороги, облаштовують переправи, жовтень 2022. Фото: Мінінфраструктури

На реконструкцію моста в районі Гороховатки (км 188+811) на цій же трасі виділили 1 мільярд 96 млн 435 тис. 650 грн.

Договір уклали зі спільним українсько-німецьким підприємством "Автострада". Керує фірмою колишній очільник Служби автодоріг у Черкаській області Владислав Демиденко.

У 2022 році на роботи виділили 6,9 млн грн, а у наступних роках — по 363 млн.

Компанія-підрядник має провести проєктні та підготовчі роботи, розібрати елементи моста, встановити дорожні знаки, бар'єрні огорожі, з обох сторін облаштувати велопішохідну доріжку, зробити автономне освітлення, звести тимчасовий міст через річку Оскіл.

Реконструкцію планують завершити до кінця 2025 року.

Реконструкція моста на трасі Київ Харків Довжанський

Реконструкція моста в Ізюмі (км 626+260) на трасі М-03 Київ — Харків — Довжанський обійшлася у 656 млн 373 тис. 710 грн.

Договір оформили з тернопільською фірмою "Техно-буд-центр", яка спеціалізується на ремонті доріг та автострад. Засновники компанії — бізнесмени Андрій Ярема та Юрій Ханін.

Пошкоджені мости: ТОП-5 найдорожчих ремонтів у Харківській області
Суспільне Харків

Андрій Ярема — колишній співзасновник компанії "Тедіс", яка є одним з найбільших дистриб'юторів тютюнових виробів в Україні.

Підприємці володіють фірмами "Спецавтоінвест" та "Партнер-авто-пром".

Читайте також: Переправляє людей на човні, бо дамба зруйнована війною. Історія підлітка з Харківщини

У 2022 році на роботи виділили 1,3 млн грн, а у 2023 — 655 млн.

Підрядник має провести підготовчі, демонтажні та земляні роботи, зробити сходи з моноліту, влаштувати водовідвід, встановити дорожні знаки, відеоспостереження та освітлення, облаштувати на моста тротуар суміщений з велодоріжкою.

Ремонт мають завершити у грудні 2023 року.

Капремонт моста на дорозі Шевченкове — Балаклія — Первомайський — Кегичівка

На капітальний ремонт моста в районі Балаклії (км 47+012) на трасі держзначення Т-21-10 Шевченкове — Балаклія — Первомайський — Кегичівка виділили 446 млн 478 тис. 440 грн.

Договір уклали з компанією "Автострада". У 2022 році на ремонт виділили п'ять тис. грн. У цьому та наступному роках сплачуватимуть по 219 млн грн та 226,9 млн.

Пошкоджені мости: ТОП-5 найдорожчих ремонтів у Харківській області
Суспільне Харків

Фірма має виконати демонтажні та підготовчі роботи, влаштувати систему водовідведення, відремонтувати конструкції, встановити автономне освітлення, обробити земляне полотно, встановити дорожні знаки та розмітку.

Згідно з договором, ремонт планують завершити до кінця 2024 року.

Капітальний ремонт моста на трасі Харків Зміїв Балаклія Гороховатка

Капітальний ремонт моста поблизу Змієва (км 33+935) на дорозі Р-78 Харків — Зміїв — Балаклія — Гороховатка коштував 297 млн 161 тис. 520 грн.

Договір уклали з фірмою "Міст Інжінірінг", яка зареєстрована у Броварах Київської області у 2018 році. Компанія спеціалізується на будівництві мостів та тунелів.

Засновниця фірми Ольга Чернівська, а керує компанією Станіслав Ковін, який раніше був директором Центрального парку культури і відпочинку Києва.

У 2022 році на роботи виділили 4,6 млн грн, а у 2023 — 292,5 млн.

Підрядник має провести проєктні роботи, розібрати конструкції моста, забезпечити водовідвід, зробити сходи, встановити відеокамери.

Ремонт моста планують завершити до кінця 2023 року.

Що відомо

  • Приблизно 35% мостів і доріг зруйновані на Харківщині з початку повномасштабної війни. Окупанти підірвали мости у Балаклії, Ізюмі, Вовчанську, Куп'янську тощо.
  • Зокрема, внаслідок воєнних дій пошкоджень зазнав міст через водосховище у Старому Салтові. На інший берег люди дістаються на човнах чи в об'їзд.
  • На низці мостів області дорожники проводять капітальний ремонт.

Читайте також

У Харкові відремонтували 135 будинків, які обстріляли російські окупанти

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок