Лікар з Північної Салтівки — про порятунок поранених під час обстрілів

Лікар з Північної Салтівки — про порятунок поранених під час обстрілів

Лікар з Північної Салтівки — про порятунок поранених під час обстрілів
Костянтин Дуна. Лютий 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

У перший день повномасштабного вторгнення харківський лікар Костянтин Дуна прийшов на роботу, разом з колегами облаштував у підвалі укриття, під обстрілами продовжував працювати й волонтерити, а коли росіяни ударили по ринку в його районі, надавав допомогу пораненим прямо на вулиці.

Як працює нині й що згадує про роботу на Північній Салтівці, Констянтин розказав Суспільне Харків.

У поліклініці на Північній Салтівці у Харкові лікар Костянтин Дуна працював більш ніж 20 років. Розповідає, у перший день повномасштабного вторгнення приїхав на роботу — і разом з колегами в підвалі облаштував бомбосховище. В ньому від російських обстрілів ховались жителі району та працівники поліклініки.

"Там (в підвалі – ред.) товсті плити, блоки. І головне, що всюди вентиляція та декілька виходів. Якби присипало, то можна з іншого боку вийти", — згадує лікар.

Майже місяць люди ховалися в підвалі. У цей час Костянтин продовжував працювати — і почав волонтерити.

"Сюди мало хто хотів їхати. Ми їздили автівкою, ми їздили волонтерськими пунктами, базами. Привозили. Нам телефонували — казали куди під'їхати. Приїжджали, вантажили та сюди привозили", — згадує Констянтин Дуна.

У березні росіяни вперше ударили по поліклініці. Згодом тут нарахують 6 снарядів, які влучили у будівлю. Після обстрілу поліклініки Костянтин вивіз дружину та дітей до кордону, а сам повернувся до Харкова.

Говорить, під час удару по ринку біля метро Героїв Праці надавати першу медичну допомогу довелося прямо на вулиці — людям, які постраждали через обстріл.

"Лежить жінка, з проникливим пораненням, черевна порожнина. Ми приїжджаємо. Вантажити? Ми її не довеземо, в нас не спеціалізований автомобіль. Ми її перев’язали, а навколо почалась просто бійка. Людей в цій ситуації потрібно заспокоїти: ти мовчи, ти сиди, ти лежи, а ти йди звідси", — каже лікар.

З пошкодженої будівлі Костянтин разом з іншими лікарями переїхав працювати до дитячої поліклініки: "Хочу звернутися до харків'ян, які повернулися: ми працюємо, приходьте".

Каже, тут йому затісно: кабінет доводиться ділити з іншими фахівцями — і хоче повернутися у власний.

Читайте також

"Місто відбудуємо". Історія сімейної лікарки, яка повернулася до звільненого Ізюма

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок