В закладах вищої освіти Полтавщини відновили навчання

В закладах вищої освіти Полтавщини відновили навчання

В закладах вищої освіти Полтавщини відновили навчання Суспільне Полтава

До університетів Полтавщини, як і України, з 1 червня можуть приходити студенти. Зокрема, ці карантинні послаблення стосуються студентів 4-го та 5-го курсів, які мають захищати бакалаврські та магістерські роботи. Це рішення ухвалив Уряд 20 травня. В області відновили роботу вирішили чотири із шести університетів. Решта завершуватимуть навчальний рік дистанційно.

Дмитро Ключка – навчається на 4 курсі "Полтавської політехніки". Аби завершити цей рік має захистити дипломну роботу.

"З нового року і на карантині я спілкувався із своїм науковим керівником. І тим часом, доки тривав карантин, я працював над нею. Я можу презентувати свої напрацювання, показати свої досліди та поспілкуватися з комісією. Для мене це зручніше", − розповідає студент Дмитро Ключка.

Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"Суспільне Полтава

Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"

З 1 червня половина полтавських університетів вийшла з режиму дистанційного навчання. Зокрема, й політехнічний університет. Але виші відкриті не для усіх студентів – лише для старших курсів – 4-ого та 5-ого, бо їм треба захищати свої дипломні роботи.

Викладач кафедри архітектури будівель та містобудування Андрій Конюк розповідає: "Нам потрібен контакт майстра та учня. На цей час багато студентів передавали через пункт охорони свої практичні роботи, архітеркурні проєкти, курсові проєкти. Ми їх перевірили. Уже деяким студентам виставили залікові оцінки. Відсьогодні (1 червня – ред.) починається сесія".

Аби закрити цей навчальний рік студенти матимуть місяць.

Директор департаменту організації навчального процесу «Полтавської політехніки» Олег Максименко каже: "Вимоги, яких ми повинні дотримуватися в організації занять та підсумкової атестації студентів: у групах не більше 10 людей, дотримуватися соціальної дистанції, використання засобів індивідуального захисту, а також температурного скринінгу при вході до університету. Групи, які перевищують 10 людей, а це більшість, проходять здачу кваліфікаційних робіт в один і той же час, але в різних аудиторіях".

Аудиторія в Національному університеті "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"Суспільне Полтава

Аудиторія в Національному університеті "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"

А от студенти з 1-ого по 3-й курс завершуватимуть рік виключно дистанційно. Чи працювати зі студентами при особистій зустрічі, університети вирішували самостійно.

"Через послаблення карантину на Полтавщині, відповідно до Закону України "Про вищу освіту", заклади вищої освіти мають автономію. Рішення виходити в очний режим роботи зі студентами ухвалює конкретно кожен заклад вищої освіти", − каже фахівець обласного департаменту освіти Сергій Рибалко.

Відтак, з 1 червня приймають студентів в чотирьох вишах Полтавщини з шести. Окрім згаданого політехнічного університету, це ще педагогічний, також аграрна академія та університет імені Остроградського. Завершувати навчальний рік повністю дистанційно будуть у медичній академії і в університеті економіки та торгівлі.

Нагадаємо, від 12 березня університети призупинили свою роботу. Так само, як дитсадки та школи. Це через рішення Кабміну, щодо недопущення поширення COVID-19.

Сюжет

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди