Підвищення зарплатні та додаткові винагороди: Резніков дав роз'яснення щодо виплат військовим

Підвищення зарплатні та додаткові винагороди: Резніков дав роз'яснення щодо виплат військовим

Уточнено
Підвищення зарплатні та додаткові винагороди: Резніков дав роз'яснення щодо виплат військовим
Військовослужбовці батальйону "Карпатська Січ" ЗСУ на позиціях в Донецькій області, 8 грудня 2022 року, фото: УНІАН

З 1 лютого 2023 року рівень грошового забезпечення військових підняли приблизно на 30-35%. Додаткові виплати у розмірі 30 та 100 тисяч гривень були залишені.

Уточнення: Виплати у 100 тисяч залишені для тих, хто служить безпосередньо на передовій. Виплати у 30 тисяч —  для тих, хто забезпечує бойові завдання, але далі від лінії фронту.

Про порядок виплат військовим під час розмови з журналістами розповів Міністр оборони України Олексій Резніков.

"Якщо раніше стрілець отримував 13 тисяч гривень грошового забезпечення, він тепер буде мати 20 тисяч гривень. Це вище, ніж середня заробітна плата по Україні. А далі відповідно по рангу: командир роти, підрозділу, до командира бригади — у всіх у них по суті збільшують в 30-35%", — пояснив він.

Резніков зазначив, що додаткові виплати, як стимулюючий фактор — 100 тисяч і 30 тисяч гривень — залишені, однак відбулися уточнення щодо того, хто саме має отримувати ці кошти.

"Вони (виплати — ред.) були і задумані для тих, хто безпосередньо на лінії контакту, ризикуючи своїм життям, веде вогонь. Те, що у військових називається "на передку", або "на нулі". Вони всі отримують і будуть отримувати 100 тисяч гривень, як це було прийнято рішення в минулому році", — зауважив голова Міноборони.

100 тисяч гривень також отримуватимуть розвідники, які перетинають лінію контакту і виконують завдання.

Водночас ті, хто забезпечують бойові завдання, але далі від лінії фронту, отримуватимуть 30 тисяч гривень винагороди.

Таку ж суму отримуватимуть військові, які виконують бойові завдання, наприклад, на півночі вздовж лінії фронту, оскільки там немає бойових зіткнень.

"Винагорода у 30 тисяч гривень раніше виплачувалась усім військовим на всій території України. Це були, наприклад, і курсанти, і строковики, — пояснила юристка ГО "Юридична сотня" Алла Бєлошенко, — Тепер 30 тисяч виплачуватимуть тим військовослужбовцям, які виконують бойові завдання за бойовими наказами чи розпорядженнями. Це обов'язкова умова".

Читайте також

Грошові винагороди військовим: що змінилось

Вибір редакції

На початок