В американському місті Міннеаполіс (штат Міннесота) вантажівка-цистерна в'їхала у натовп людей, які протестують через смерть афроамериканця Джорджа Флойда після затримання поліцією. За кермом був чоловік на ім'я Богдан Вечірко. Суспільне з'ясовує його походження, однак, швидше за все, він є вихідцем з України, який отримав американське громадянство.
Як пише CNN, Вечірка відразу заарештували без застави. Постраждалих унаслідок інциденту немає. Під час своїх дій сам він отримав незначні поранення очей і носа, його доставили до лікарні.

Інцидент, який стався на автостраді на в'їзді до міста, записали на відео. Деякі протестувальники намагалися витягнути чоловіка з вантажівки до прибуття правоохоронців. Поліція США звинувачує чоловіка в умисному нападі.
В Міністерстві закордонних справ у відповідь на запит Суспільного повідомили, що Вечірка є громадянином США.
"За інформацією Генерального консульства України в Чикаго, Богдан Вечірко є громадянином США. Наявність у зазначеної особи громадянства США підтверджена місцевими правоохоронними органами", — йдеться у повідомленні МЗС.
Суспільне з'ясувало, що в американському реєстрі офісу шерифа округа Хеннепін у штаті Міннесота, Богдан Вечірко позначений як арештований.

Згідно з американським реєстром індивідуальних внесків, Вечірко тричі робив пожертвування по 100-115 доларів Республіканській партії президента США Дональда Трампа і його комітету "Зроби Америку знову великою". Водночас 10 вересня у партійному звіті він був позначений як безробітний.

Департамент громадської безпеки США назвав дії чоловіка "провокацією натовпу мирних демонстрантів". Його заарештували без альтернативи внесення застави.
Суспільне направило запит до Міністерства закордонних справ, щоб з'ясувати, чи є Вечірко громадянином України. Там пообіцяли швидко розібратися через консульство і надати відповідь. Також Суспільне звернулося за інформацією до офісу шерифа округу Ганнепін, штат Міннесота, де, за повідомленнями ЗМІ, було затримано Богдана Вечірка.
Що відомо
- У США був заарештований поліцейський Дерек Шовін, котрий поставив коліно на шию афроамериканця Джорджа Флойда. Невдовзі той помер у лікарні.
- Шовіна затримали після триденних акцій протесту у місті Міннеаполіс штату Міннесота. Протести супроводжувалися заворушеннями. Зокрема, мітингарі спалили відділок поліції в місті.
- Джордж Флойд загинув 25 травня. Під час арешту із застосуванням сили — поліцейський душив затриманого коліном. Флойд просив його не вбивати та говорив, що не може дихати.
- Правоохоронців викликав продавець магазину, який підозрював, що афроамериканець розрахувався з ним підробленою 20-доларовою банкнотою.
- У поліції стверджували, що Флойд чинив спротив при затриманні та перебував у стані сп'яніння, а його смерть стала "результатом нещасного випадку".
- На оприлюднених записах з камер спостереження поруч із магазином помітно, що Флойд поводився спокійно та дозволив поліцейським надягнути на нього кайданки і відвести до поліцейської автівки.
- 26 травня начальник місцевої поліції повідомив, що чотирьох офіцерів, які брали участь у затриманні Флойда, відсторонено від роботи. Того ж дня їх звільнили, а ФБР відкрило розслідування щодо дій правоохоронців.
- Через загибель американця на вулиці міста вийшли сотні людей, багато з яких були у масках з написом "Я не можу дихати".
- Невдовзі мирні демонстрації перетворилися у заворушення та підпали будинків, поліція відповіла сльозогінним газом і гумовими кулями.
- Президент США Дональд Трамп назвав смерть Флойда "надзвичайно сумною подією" і заявив, що очікує на повний звіт про неї.
- 28 травня федеральний прокурор Міннесоти Еріка Макдональд і керівник регіонального відділення ФБР Міннесоти спеціальний агент Райнер Дролсхаген, зробили спільну заяву, в якій пообіцяли надати розслідуванню події максимальний пріоритет.
- Також смерть Флойда засудили представники Міннесоти в обох палатах Конгресу США та американські зірки, зокрема, Джастін Бібер та Кім Кардаш'ян.
- Трамп заявив, що США внесуть рух "Антифа" в список терористичних організацій. Він вважає відповідальними за заворушення в Міннеаполісі "радикальних лівих анархістів".